2000w 220volt rezinstansım haftabir yanıyor

işletmemizde havayı ısıtmak için kullandığım bi tüpün içinde rezistansım var sürekli yanıyor.üzerinde ayarlı termostatı var sıcaklıgı 75 derecede sabit tutan acaba sürekli 75 derece sıcaklıkta kalmasındanmı yanıyor ama sanmıyorum önceden yoktu böle bişey kaiteyle alakalı olabilirmi diye paylasmak istedim

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
büyük ihtimalle yaptırdığınız yerde kalite problemi olabilir.

rezistansın kaliteli olması birinci faktör.diğeri ise rezistansın hangi şartlarda çalışması gerektiği.yani susuz çalışmaması gerekiyor mu

rezistansın ayarlı termostatı 75 derecede kesiyor ise termastatla alakalı değildir yanlız yazın termostat 75 dereceye ayarlı olup devreyi kestiği halde ısı daha yukarılara çıkıp rezistansı yakıyor bundan dolayı fan üfleme kullanılıyor fan üflemenizde varsa rezistansın kalitesi düşüktür

bu sistemi merdanelerimizin yataklarını yağlamak için kullanıyoruz.bitane yağ tankım var bu tankın içinde özel bir yağ var sıcaklık ile yoğunlaşıp buhar halinde yataklardaki rulmanları yağlıyor.tankın altında bitane ütü rezistansı var tankı ısıtan birde yağı götüren havayı ısıtmak gerekiyor buda çok önemli benım sorunum tankın yanında birda hava tankı var hava bu tanktan gecerken bu rezistans sayesinde ısınıp öle geçiyor ve sisteme yağı taşiyor.hava ısınmadıgı zaman yağı rulmanlara götüremiyor buda rulmanlarda ısınmalara kitlenmelere yol acıyor.iyi calişmalar

termostatla alakalı değildir sanmıyorum tamamen resistans kalitesi ile ilgili içinde sarılan tel kesiti icte geliyor unun için dir kalite araştırırsan sorun çözülür bence ..

Merhaba
Fotografta ki resistansta hava yüzeyini genişletmek için kullanılan metal yapraklar görünüyor. Bu yaprakların resistansın gövdesine iyice bağlı ( yapışık) olması gerekiyor. Arada boşluk varsa resistansın gövdeisnden ısı atımı zorlaşır. Bu da resistansın çok ısınmasına neden olur. Aşırı ısınma sonucunda da resistans bozulur.
Sizde ki hatada büyük ihtimal resistans kalitesi ile ilgilidir.

reziztansin kalıtesınden olabılır crom nikel rezistans wattı tel çapi ve öz drencı uygun olmalı veya kanthal telden yapılmalı reziztans crom nikel reziztanlar 750-800 dereceye çıkınca sorun çıkarabılır bunun yerıne kanthal telden yapilmış reziztans kullanılırsa kanthal rezıztansın kalıtesıne bağli 2000 dereceye kadar sorun çıkmaz

sn tekin bana önerebilceğiniz bir yer varmı telf adres resimdeki gibi bi rezistans yaptırmam gerekiyor orjinali yandıktan sonra yaptırdıgım yerlerdekılerden randuman alamadım iyi çalişmalar

siparış verırken kanthal A1 olarak sıparış ver crom nikel senın işinı gormez adres linkini özelden yazdım reklam olmasın:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri