2000 Watlık Amplifikatör Devresini Evde Yapmamız Mümkün Mü?

Bende Alpin 404 USA var arkadaşlar ama araca bağladıgımda pek farketmiyor gibi yada istediğim performansımı vermiyor bilemedim.

2000 rms güç için hoparlörümüzün 4 ohm olduğunu var sayalım amfimizin beslemesi simetrik +-90 100 civarı olması gerekir en kötü bu voltajdanda en az 20 amper güç çeker trafo ne kadar büyük olur görebildinizmi :) bunu arabaya uyarlarsak 12 vollta 160 170 amper güç çekimi demek yani fazladan 2 3 akü ve güclü alternatör eklemek gerekir :) alın size RMS 2000 wattlık amfi ama açık hava konserlerinde bile böyle güçlü bi amfi bulmak zor 2000 watt rms için subwoofer bulmak zor olucak gibi ..tatmin olma açısından 50 200 watt arası iyidir.... kolay gelsin

d39j6.gif

2000 lik amfiler zaten 200 liradan başlıyor ki sen bunu kendin üretmeye çalışırsan 500 lirayı bulur.Ben Araçtaki amfimi söktüm bilgisayar power supplye bağladım gayet güzel performans alıyorum

Ben de araç tesisat işlerinden anlarım, önceki aracımda tesisatım vardı.. Geçenlerde bir arkadaşımın peugeot 106 GTI aracına yaptırdık tesisat.. ama böyle bir şey yok yani... arabanın sacı 3-4 cm içeri girip çıkıyor.. 50 cm lik devasa bir bas ve çok devasa bir bas anfisi var.. o kadar büyük ve ağır bir oto anfisi bu güne kadar hiç görmemiştim. Sesi biraz yükselttiğinde arabanın içinde hiç abartmıyorum "acı çekiyoruz" kulak zarımızın perde gibi sallandığını hissedebiliyoruz, önümüzü sağlıklı göremiyoruz, görüntü sarsılıyor, yani beynimiz sarsılıyor... Zaten o anfi ve bas fuarlar için üretiliyormuş ama bizim arkadaş işin hastası olduğu için araçta bize acı çektiriyor.. Eğer böyle bir sistem istiyorsanız malzeme listesini verebilirim.. abd menşeli ithal ve tabi biraz pahalı malzemeler..
bu konuda bilgi alabilirmiyim kardeşim sana zahmet olmazsa

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri