2 Tane Aynı Transformatörün Seri veya Paralel Bağlanması

Seri bağlantı doğru. Fakat eğer x1 ile y2 atasını 0 volt ölçersen y1 ile y2 yi veya x1 ile x2 yi yer değiştir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o trafolar bildiğiniz trafo değil, SMPS güç kaynaklarıdır, yani çıkış frekansları 50Hz değil KiloHz seviyelerindedir.
Yapacağın devrenin girişindeki o köprü diyotlar normal diyot kullanamazsın, hızlı diyot yada 1n5822 gibi bir schottky diyot kullanman gerekir, devre gücüne göre diyotlarını seçmelisin..

Lise atölye ödevi falan mı bu

Seri bağlantı doğru. Fakat eğer x1 ile y2 atasını 0 volt ölçersen y1 ile y2 yi veya x1 ile x2 yi yer değiştir.
o trafolar bildiğiniz trafo değil, SMPS güç kaynaklarıdır, yani çıkış frekansları 50Hz değil KiloHz seviyelerindedir.
Yapacağın devrenin girişindeki o köprü diyotlar normal diyot kullanamazsın, hızlı diyot yada 1n5822 gibi bir schottky diyot kullanman gerekir, devre gücüne göre diyotlarını seçmelisin..

Lise atölye ödevi falan mı bu

Hearthief Haklı galiba çünkü ölçü aletiyle ölçmeyi denedim trafo değer göstermedi ama 12 voltuk ampulle denedim çalıştı KiloHz galiba bunlar.

Lise ödevi değil sadece hobi olsun diye yapıyorum bilgi için sağolun hepiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri