Voltaj Regülatörünü Seri Bağlamak

aynısı evet, ben 2 adet sinyal olarak turuncu ve 3 adet de arka stop kırmızı bağlayacağım güç kaynağım 40-54.6 volt arası değişiyor scooterı sürdükçe
marka model bilmiyorum, sinyal olayını da daha kafamda canlandırmadım ama, kuyrukta ledler var sürekli yanan. onun voltajını ölç ve 12 volt ise oradan al. direksiyonsa farın var onun da çıkışını ölç ve iki tane turuncuyu oradan yakmayı dene. voltaj ölçümünden sonra bilgi verebilir misiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
marka model bilmiyorum, sinyal olayını da daha kafamda canlandırmadım ama, kuyrukta ledler var sürekli yanan. onun voltajını ölç ve 12 volt ise oradan al. direksiyonsa farın var onun da çıkışını ölç ve iki tane turuncuyu oradan yakmayı dene. voltaj ölçümünden sonra bilgi verebilir misiniz?
voltaj ölçümlerini yaptım öndeki power ledi led sürücü kontrol ediyor orada 12v yok, arkalarda orjinal sinyal ve stop lambası var ve onlar 48v ile çalışıyor, stop ledlerini seri bağlamışlar sinyaldeki tek lede ise direnç atmışlar
Taş direnç kullansam nasıl olur ledlere seri olarak

motorun 48 volt olması işi zorlaştırıyor, powerbank gibi 3X18650 gibi bir sistem kurman bana daha mantıklı geldi.

motorun 48 volt olması işi zorlaştırıyor, powerbank gibi 3X18650 gibi bir sistem kurman bana daha mantıklı geldi.
12v sistem kurmak istemiyorum çünkü orjinal anahtarlarını kullanacağım akım onlardan geçecek, 12v yaptığım durumda çok akım geçer, 48 geçirsem anahtarlardan akım ömrünü kısaltmaz onların

harici anahtar var, deneme yapılır

Ekli dosyalar

• IMG_20231106_164456.jpg
    IMG_20231106_164456.jpg
    144.5 KB · Görüntüleme: 4
benimki biraz daha düşük kalitedir, deneyecek misiniz, birde regülatör boştayken ne kadar enerji tüketir ona bakmam lazım ledler çalışmasa da komple açık olacak çünkü
Ekli dosyayı görüntüle 102652
benim elektriklinin beyni gitti, ben de benzinli aldım, 50 cc, ışık yeterli ama gece yolculuğunda daha şık olsun istedim. o yüzden aldım. bir ara takacağım.

48 volt direk güç kaynağı hiçbi kart kullanmayacağım, akımı şuan ölçemem ledleri temin etmedim, akım limiti nasıl birşey voltaj düşürmeden mi olacak
Evet, seri direnç kullanarak akım limitlersiniz, akım limitlrnince voltaj düşer (bunu led için söylüyorum)
Bunun bazı "limitleri" var tabiki.
Yalnız sizi önce 12V ile beslerken akımı ölçmeniz sonra direnç değerini bulmanız önemli

Ayrıca düşürdüğünüz akım ne kadar fazla olursa direnç üzerinde düşen güç artacağı için boşuna güç tüketimi olur. Yani bataryanız çabuk biter

Akımı devre ile de düşürebilirsiniz, ancak henüz ölçü aletiniz yoksa, bu devreler oldukça zor gelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri