Voltaj Regülatörünü Seri Bağlamak

samet3e

Üye
Merhaba pilim 48v ve bu büyüklükte girişi olan regülatör çok yok, ben 2 regülatörü seri bağlayarak voltaj sınırını aşmadan, aynı zamanda çıkışlarını paralel bağlayarakta yükü eşit bölerek bir kablolama yaptım bu sistem çalışır mı kullanacağım regülatörü de linkini ekledim, şimdiden teşekkür ederim
https://www.robolinkmarket.com/mp1584-dc-dc-3a-ayarlanabilir-voltaj-dusurucu
Screenshot from 2023-11-04 10-44-35.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çıkışta ne kullanacaksın? kaç amper çekecek? daha değişik konverterler var.

Merhaba pilim 48v ve bu büyüklükte girişi olan regülatör çok yok, ben 2 regülatörü seri bağlayarak voltaj sınırını aşmadan, aynı zamanda çıkışlarını paralel bağlayarakta yükü eşit bölerek bir kablolama yaptım bu sistem çalışır mı kullanacağım regülatörü de linkini ekledim, şimdiden teşekkür ederim
https://www.robolinkmarket.com/mp1584-dc-dc-3a-ayarlanabilir-voltaj-dusurucuEkli dosyayı görüntüle 102593
Bu bağlantı seri değil paralel bağlantı olmuş. Çalışmaz.
Girişteki kısa siyah bağlantı boşta kalıyor.
Seri bağlantıyıda tavsiye etmem.

Bu kartı kullanırsanız büyük ihtimalle yanar.

Eğer, giriş/çıkışı izole SMPS kullanırsanız ve voltaj regülasyonunda geri besleme (feedback) dirençlerini koyabilirseniz, bu tür bağlantılar yapabilirsiniz.
ps2.png

çıkışta ne kullanacaksın? kaç amper çekecek? daha değişik konverterler var.
12v 3w kartal göz ledi 48volt lion batarya ile çalıştıracağım 2 ve 3 led bağlayacağım
Bu kartı kullanırsanız büyük ihtimalle yanar.

Eğer, giriş/çıkışı izole SMPS kullanırsanız ve voltaj regülasyonunda geri besleme (feedback) dirençlerini koyabilirseniz, bu tür bağlantılar yapabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 102603
elinize sağlık anladım bana öneriniz ne olur acaba
12v 3w kartal göz ledi 48volt lion batarya ile çalıştıracağım 2 ve 3 led bağlayacağım

elinize sağlık anladım bana öneriniz ne olur acaba
Böyle bir şey mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20231106_125333.jpg
    IMG_20231106_125333.jpg
    176.8 KB · Görüntüleme: 12
Eğer 48 Voltu bağlayacağınız kartta başka aktif eleman yoksa (Transistör, fet, zener) İşiniz çok kolay, sadece akım limiti yapacaksınız , önce soruya cevap verirseniz...

(Ayrıca 12V ile beslerken ne kadar akım çektiğinizi ölçebilirseniz daha doğru olur, malüm Çin Watı ile Amerikan Watı ayrı şeyler)

Böyle bir şey mi?
bundan daha az akım çeker
kartal-gozu-led-turuncu-12v-adet_12904_1.jpg

Eğer 48 Voltu bağlayacağınız kartta başka aktif eleman yoksa (Transistör, fet, zener) İşiniz çok kolay, sadece akım limiti yapacaksınız , önce soruya cevap verirseniz...

(Ayrıca 12V ile beslerken ne kadar akım çektiğinizi ölçebilirseniz daha doğru olur, malüm Çin Watı ile Amerikan Watı ayrı şeyler)
48 volt direk güç kaynağı hiçbi kart kullanmayacağım, akımı şuan ölçemem ledleri temin etmedim, akım limiti nasıl birşey voltaj düşürmeden mi olacak

Ekli dosyalar

• IMG_20231106_145527.jpg
    IMG_20231106_145527.jpg
    184.9 KB · Görüntüleme: 5

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular