2 Kademeli direnç ile yol verilen asenkron motorun dinamik frenleme ile durdurulması?

Auseng

Üye
Arkadaşlar 2 kademeli dirençle yol verilen stop butonuna basınca dinamik frenleme ile duracak asenkron motorun şemasını çizebilen varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2 kademe direnç yol verme.jpeg

Çizdim. Yanlış çizmemişimdir umarım. Teşekkür ederim şimdiden.

Tebrikler , soru/ ödev sorupta kalemi alıp başlayan ilk arkadasın.Güç devresini cizmemissin bende cizmedim.DF bobin uçlarının onunude M bin kapalisi konulsa iyi olur.

Ekli dosyalar

• IMG_20200417_072336.jpg
    IMG_20200417_072336.jpg
    271 KB · Görüntüleme: 57
Tebrikler , soru/ ödev sorupta kalemi alıp başlayan ilk arkadasın.Güç devresini cizmemissin bende cizmedim.DF bobin uçlarının onunude M bin kapalisi konulsa iyi olur.
ZR 1 in önündeki B nin kapalı kontağı . Onu da düzeltrseniz iyi olur üstadım .

Güç devresini hocamız biraz kolaylık olsun diye ipucu vermiş. Dirençle yol verme devresinin güç devresini inceleyip güç devresini çizebildim o yüzden güç devresini istemedim abi. Güç devresinde dirençle yol verme ile aynı fakat sağdan dinamik frenlemeyi ekledim. CADe simu programı ile çalıştırdım çalıştı. Teşekkür ederim her şey için. Şimdide bu kumanda devresini çizeyim çalışma tarzını anlamak istiyorum.

ZR 1 in önündeki B nin kapalı kontağı . Onu da düzeltrseniz iyi olur üstadım .
Haklısın.
Güç devresini hocamız biraz kolaylık olsun diye ipucu vermiş. Dirençle yol verme devresinin güç devresini inceleyip güç devresini çizebildim o yüzden güç devresini istemedim abi. Güç devresinde dirençle yol verme ile aynı fakat sağdan dinamik frenlemeyi ekledim. CADe simu programı ile çalıştırdım çalıştı. Teşekkür ederim her şey için. Şimdide bu kumanda devresini çizeyim çalışma tarzını anlamak istiyorum.
güle güle kullan.

Abi ben güç devresinide atayımda zamanında varsa bakarsan sevinirim. Bir yanlışım varsa düzeltirsin. Teşekkür ederim.
güç devrem.jpeg

Abi ben güç devresinide atayımda zamanında varsa bakarsan sevinirim. Bir yanlışım varsa düzeltirsin. Teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 63370
M kontakları sigortanın hemen altında olacak , ondan önce de hiç bir bağlantı olmaması lazım. Her durumu düşünmek lazım . Olası B kontaktörü yapışık kalma durumunda M ana kontaktörü sistemin enerjisini kesemez sizin devrenizde .

M kontakları sigortanın hemen altında olacak , ondan önce de hiç bir bağlantı olmaması lazım. Her durumu düşünmek lazım . Olası B kontaktörü yapışık kalma durumunda M ana kontaktörü sistemin enerjisini kesemez sizin devrenizde .
H kontaklarını o zaman bir üste alıyorum B kontağının bağlantısınıda onların altına yapıyorum. Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri