2 faz 1 nötr um var ama 3faz 1notr gerekli ne yapmam lazım on grid

Peki nasıl ayıracak olmayan faz hangisi ? Ya da alacağı faz hangisi ?
Benim evim müstakil öyle bir sıkıntım olsa yaptırırım ama bina da nasıl olacak bilmiyorum. Komşularla anlaşıp trifaze saat takılır anca.
Belki de şöyledir. Bina panosunda trifaze vardır. Komşuların 4 u 1 fazdan diğer 8 i diğer fazlardan alıyordur elektriği. Araştırması gerek. Eğer böyle ise diğer fazlari kullanan komşulardan alabilir parasını vererek.

Peki şöyle olabilir mi. Bir fazı konnektör ile 3 e bölerek bir 3 fazlı motor çalıştıran var mı acaba. Ben hiç denemedim. Ne olabilir o zaman merak ettim bilen var mı 🤔

Komşudan faz almak nedir kardeşim!? Bu istek herhalde daha önce hiç yapılmamıştı. Çok farazi konular. Önce bina kofrasına bakın, 3 faz bir nötr var mı? Varsa işletmeye başvurup trifaze aboneliği talep edin. Yoksa yine abonelik sürecinde olmayan iki kablo da çekilerek trifaze hale getirilecek. Bildiğim kadar şehir içinde yeni abonelikler trifaze çekiliyor.

3.fazdan herhangi bir yük cekmiyecegim sadece cihazın görmesi yeterli olucak
Eğer isteğiniz bu ise yapılabilir.
Önce üçüncü fazı bağladığınız cihazda (çıkışta yük yokken) ne kadar akım çektiğini söyleyin.
Akımı her fazda ve ilk an akımlarını ölçü aletininizin Max Hold modunda ölçün.
Akım örneğin 1A hatta 0.5A altında, ise (düşük maliyetle) yapılabilir.
Çalışma şekli şöyle olacak:
Bağladığınız fazlardan birinin faz açısı 120 derece değiştirilerek bir anahtarlama devresine verilecek ve çıkış trafosu ile istenen voltaj seviyesi elde edilecek.
Oldukça kolay bir devre.

Eğer isteğiniz bu ise yapılabilir.
Önce üçüncü fazı bağladığınız cihazda (çıkışta yük yokken) ne kadar akım çektiğini söyleyin.
Akımı her fazda ve ilk an akımlarını ölçü aletininizin Max Hold modunda ölçün.
Akım örneğin 1A hatta 0.5A altında, ise (düşük maliyetle) yapılabilir.
Çalışma şekli şöyle olacak:
Bağladığınız fazlardan birinin faz açısı 120 derece değiştirilerek bir anahtarlama devresine verilecek ve çıkış trafosu ile istenen voltaj seviyesi elde edilecek.
Oldukça kolay bir devre.
Kullanicagim cihaz trifaze ongrid inverter 3 fazı (yani olmayan fazı) cihaz gorsun diye kullanicagim herhangi bir yük cekilmiycek zaten smart Meter ile kullanicam. On grid inverter zaten devreye paralel olarak bağlanıyor.
Cihaza 3faz 1 Notr 1 toprk giriyor fazlari taklit ederek gazlara geri elektrik gonderiyor

Bir forum üyesi de konu açmış trifaze tesisatın kaçak akım koruma rölesi söküp yerine monofaze kaçak akım koruma rölesi takmaya çalışıyor .

Yokluk desem yoksa extra fikirler mi desem buluşlar peşinde koşuyoruz

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri