2 adet 3 fazlı motorun zaman ayarlı çalışması

melppo

Üye
Start butonuna basılı olduğu sürece iki motor da çalışacak.
Start butonu üzerindeki etki kalktığında(basılı da tutulabilir, bas çek de yapılabilir ama basılı olduğu süre boyunca zaman roleleri devreye girmeyecek), birinci motor 5 saniye sonra, ikinci motor ise 7 saniye sonra duracaktır.
Stop butonuna basılma durumunda ise iki motor da duracaktır.

Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Fotoğraf olarak atarsanız sevinirim, teşekkürler :)

kusura bakmayın belirtmedim, yaklaşık 6 saattir şema çizmeye uğraşıyorum. artık sağlıklı düşünemiyorum. hep bir yerden hata çıkıyor :/ sonunda dayanamadım yardım almak en sağlıklısı diye düşündüm :/

denemediğim şey kalmadı yok mu bir yardım?

Start butonuna basılı olduğu sürece iki motor da çalışacak.
Start butonu üzerindeki etki kalktığında(basılı da tutulabilir, bas çek de yapılabilir ama basılı olduğu süre boyunca zaman roleleri devreye girmeyecek), birinci motor 5 saniye sonra, ikinci motor ise 7 saniye sonra duracaktır.
Stop butonuna basılma durumunda ise iki motor da duracaktır.

Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Fotoğraf olarak atarsanız sevinirim, teşekkürler :)
Start butonların kontağına 1 adet stop ekle basılınca rölenin bobin enerjisini kessin aynısını diğer motora yap yani star butonunun kontaklarında 1 adet start 1 adet stop olucak çıkışlarını birleştir kontaktör bobinine gönder start bastığında stop devre dışı olucak sen start ile devreyi enerji vermiş olucaksın elini butondan çekince stop kapalı kontağa geçip röle belli Bi zaman sonra devreye girecek Butona basınca röle enerjiyi kesip butonla devam edecek.
Not:Kontaktörün NC ve NO kontaklarını butona göre ayarla biri kesmeden diğeri devreye girmesin.

Temiz kafayla düşünerek buldum çözümü, yardım edip ilgi gösteren herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri