Elektrik güç ve kumanda devresi çizim kontrolü

SORU: Üç fazlı bir Asenkron Motoru ; Start (başlatma) butonuna bastıktan 20 saniye sonra çalışmasını ve ikinci üç fazlı bir motorun ise birinci motordan 30 saniye sonra otomatik çalışmasını istiyoruz. İki motor birlikte çalıştıktan bir süre sonra istediğimiz zaman iki motoru da birlikte MANUEL durdurmak istiyorum

Sistemin Yukarıda anlatıldığı gibi çalıştırılabilmesi için gerekli Güç ve Kumanda Devre Şemalarını TSE Standartlarına göre çiziniz

bu şekilde çizdim doğru mudur

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-18 at 18.55.49.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-18 at 18.55.49.jpeg
    240.2 KB · Görüntüleme: 44
SORU: Üç fazlı bir Asenkron Motoru ; Start (başlatma) butonuna bastıktan 20 saniye sonra çalışmasını ve ikinci üç fazlı bir motorun ise birinci motordan 30 saniye sonra otomatik çalışmasını istiyoruz. İki motor birlikte çalıştıktan bir süre sonra istediğimiz zaman iki motoru da birlikte MANUEL durdurmak istiyorum

Sistemin Yukarıda anlatıldığı gibi çalıştırılabilmesi için gerekli Güç ve Kumanda Devre Şemalarını TSE Standartlarına göre çiziniz

bu şekilde çizdim doğru mudur

güç ve kumanda devren hatalarla dolu. öncelikle güç devresinin iki ayrı sigorta grubu, iki ayrı kontaktor, iki ayrı termik role ve iki ayrı motordan oluştuğunu unutmayın. güç devresini bu minvalde yeniden çizmeye çalışın.

kumanda devrenizde termik rolelere ait iki tane emniyet kontağı olmalı. ben bi başlangıç yaptım biraz çalışarak tamamlayacağınızı umuyorum.

dnm1.jpeg

rica etsem devreyi düzgün hali ile çizip atar mısın biraz yeniyim de

rica etsem devreyi düzgün hali ile çizip atar mısın biraz yeniyim de
evlat sanırım bu senin ödevin, notu biz almayacağız. üzerinde biraz tepin, azcık ucundan göster. sayın @kocamanusta gibi büyüklerin inan yardım eder. yeni olmak, acemi olmak sorun değil, önemli olan senin çaba sarf etmen.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri