2 ader 220v dalgıç motoru sıra ile zamanlı çalıştırma

termikte tek faz da sorun olmaz.

bugün birtane hidrofor panosu inceledim yukarıda resimdeki gibi 3fazlı termik kullanmış fazın birinden nötr geçiyor 3. faz boş bırakılmış demekki iş görüyo hatta bir avantajı daha var kontaktör nötr bağlantısınıda kestiği için motorun nötründen kaçak olduğu zaman yedek işletim durumunda kaçak akım atmamasınıda sağlar, yani o soruma cevap bulmuş oldum. şimdi ise yukarıdaki soruma cevap arıyorum. zaman rölesi yerine motorları otomatik hidrofordaki gibi sırayla çalıştıracak bir devre yada modüle ihtiyaç var

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar yardımcı olmak içini çizimler yapmıslar. Bende bir deneme yaptım. Önce, el ve otomatık çalıştırma için seçici bir enversör kumanda şalteri var. El durumunda iki motordan secebilirsiniz. Otomatiğie aldıgınızda da, flaşör röle üzerinden motor kontaktörlerini seçersiniz. Motorlar ayarlı zaman kadar sıra ile çalışacakdır. Herhangi birisini termiği açdığında,hem korna çalacak hemse bir sınyal lambası yanacakdır. İsteğinize göre her ikisini veya birini seçebilirsiniz.
Seviye şalterlerinin motorların üzerınde var oldugunu söylediğinizden belirtmedim. Ayrıca güç devresini çizmedim. Onları kontaktörlerin güç kontakları üzerinden, güçlerine uygun bir sigorta ile koruyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• HIDROFOR3.jpg
    HIDROFOR3.jpg
    7.5 KB · Görüntüleme: 26
bugün birtane hidrofor panosu inceledim yukarıda resimdeki gibi 3fazlı termik kullanmış fazın birinden nötr geçiyor 3. faz boş bırakılmış demekki iş görüyo hatta bir avantajı daha var kontaktör nötr bağlantısınıda kestiği için motorun nötründen kaçak olduğu zaman yedek işletim durumunda kaçak akım atmamasınıda sağlar, yani o soruma cevap bulmuş oldum. şimdi ise yukarıdaki soruma cevap arıyorum. zaman rölesi yerine motorları otomatik hidrofordaki gibi sırayla çalıştıracak bir devre yada modüle ihtiyaç var

burda termik açma verdiği zaman termiğe girdiğin faz veya nötr ne ise devre ile irtibatını kesmez.termik kontağı kontaktör bobininin enerjisini kestiği için sistem durur.yoksa termik açınca giren kuvvetleri kontak olarak açamaz.sadece tremik açınca yardımcı kontak açar.

burda termik açma verdiği zaman termiğe girdiğin faz veya nötr ne ise devre ile irtibatını kesmez.termik kontağı kontaktör bobininin enerjisini kestiği için sistem durur.yoksa termik açınca giren kuvvetleri kontak olarak açamaz.sadece tremik açınca yardımcı kontak açar.

termigin uçları ile motor kontaktörlerinin uçları seri bağlı olduğu için kontaktör devreyi kestiğinde nötrüde kesmiş oluyor incelediğim sistemde böyleydi

biraz daha bir araştırma yaptım konunun 1. sayfasında bir arkadaş tense elektroniğin HSR-02 kodlu ürününden bahsetmişti bu ürün benim istediğim işi yapıyor ama benim sistemimde basınç şalteri olmadığı için orayı nasıl halledeceğiz ?

basınç şalteri yerine çalıştırma durdurma anahtarı koyarsın.

çalıştırma ve durdurma anahtarını termikten seri geçirip kullanırsın.hangisini çalıştıracaksan o çalışır termik atarsa ötekine geçer.bi daha start stop rölesine ne gerek var.

çalıştırma ve durdurma anahtarını termikten seri geçirip kullanırsın.hangisini çalıştıracaksan o çalışır termik atarsa ötekine geçer.bi daha start stop rölesine ne gerek var.

ama sistemde 2 tane termik var ve havuz her dolduğunda motorlar sıra ile çalışacak. sıralama için start stop rölesi kullanmayı düşünüyorum start stop rölesinin tetiklenmesi içinde sıvı seviye rölesini kullanacağım. bu durumda motor üzerindeki şamandıraları iptal edip sıvı seviye rölesi çıkışına bir kontaktör daha ilave edip motor kontaktörlerini ordan besleyebilirim diye düşünüyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri