1'den fazla ledli flip flop devresi

Anahtarlı olan devre uygulamada ve proteusta çalışıyor , fakat tristörlü proteusta çalışıyor ama devreyi kurunca start butonuna 1 kere basınca tristör stop butonuna basılana kadar iletimde olması gerekirken uygulamada start butonuna basılı tuttugum sürece iletimde kalıyor tristör bt151 , transistörler bc238 neden acaba devrede yanlışlıkmı var ? ne555 besleme gerilimi 9 V pil

kardeş istediğin devreyi tasarlıyorum yarın upload ederim.. oke

mrb ben bir flip flop devresi yapmak istiyorumda ama ledlerin yerine 12v ile çalışan şerit led kullanmak istiyorum.12v çıkış alabilmem için devreden nasıl bir değişiklik yapmam lazım?
açıklarsanız memnun olurum.

Sayın;benhur

Arkadaşım röle kulllanmışsın çıkışlara iyi güzel ama çalıştıgını gözlem yaptınmı ve oluşacak sonuçları röle çat acılım çat kapanınca bozulmayacakmı...

bence röleye 1n4001 diyod bağlanırsa ark yapması engellenir ve röle gayet sağlıklı çalışır. biz röle ile hep diyod kullanırdık hiçbir sorunla karşılaşmadım

evet bende bu dertten muzdaribim
geçekten açıklayıcı bi devre şemasına çok ihtiyacım var

benim yapıcağım bi kalp'in içine en fazla 10 tane falan led bağlamak hepsi aynı anda yanıp sönücekler sorum bu
teşekkür ederim şimdiden yardım edicek arkadaşlara

555'in çıkışını bir adet pnp bir adet npn transistörün beyzine bağlayın. 0 olunca biri 1 olunca biri tetiklenir.

arkadaşlar en basit haliyle bu diye düşünüyorum 27 k dirençleri düşürürseniz hızlı yanıp sönecektir. isteğe uykun pararlel bir şekilde ledlerin sayısı artırılabilir

Akadaşlar ırfz 44 le yapılan led flip flop devresine ihtiyacım var.yardımlarınıza teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri