18-21KW ÇALIŞAN CİHAZ İÇİN GEREKLİ KABLOLAMA ve TESİSAT NASIL OLMALI???

Mesajınızdan sonra evdeki otomata baktım.B 32A yazıyor ve yanında 40a lık kaçak akım rölesi var.Bu işlerden anlamadığım için b ve c arasındaki farkı bilmiyorum.Kablo kesitini sayın REZİSTANS yazmıştı.nyy diye ama elektrikçi antigron kablo dedi aynı kesitlerde.Şimdi anlamıyorum fakat bu aradaki farkları da merak ediyorum.Bu hattı çekmek için en uygun malzeme ne olmalı?İlgilenen ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....
nyy ile antigron kablo aynı şeyler tek damarlılar nyy çok tellilerde ttr olarak geçer slm

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kardeşim şebekeden yapacağın hesapla 40 A civarı bir akım çekersin. Onun için uygun sigorta olarak C tipi W otomat 3x50 veya 3x63 A kullanmalısın. Kalıkış anınıda düşünürsen 3x63 A kullanman daha yararlı olur
32a sayaç sigortası 40a karolesi 63a takıldığı zaman sayaç sigortasından attırır. 36-37a akım çeker şohben. 32a sayaç sigortasını en fazla 40a. e çevirebilir. daha fazlası iç tesisat yönetmeliğine uymaz. kolon hattı kesidi max. 40a. e göredir. 40 tan büyük sigorta takılmamasından yanayım. daha sonra tesisatınızda problemler çıkabilir. slm

Sayın REZİSTANS bir önceki alıntıladığınız mesajımdaki B 32A trifaze sigorta ve 40 A kaçak akım rölesi yeterli midir?Daha önce enaz 40a trifaze sigorta önermiştiniz.b ve c arasındaki farkları bilmediğimden ve sizden ricam marka,model varsa önerebileceğiniz yazmanız.teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri