18-21KW ÇALIŞAN CİHAZ İÇİN GEREKLİ KABLOLAMA ve TESİSAT NASIL OLMALI???

evren79

Üye
Almayı düşündüğüm ani su ısıtıcısı 18-21KW ile çalışıyor.Apartman hattı trifaze elelktrik kullanımına uygun tabi bunu elektrikçi söyledi.Satıcılar genelde asansör sordu var dedim.Yaklaşık 20 metre sıvaüstü kablo çekilmesi gerekli.Cihazın bağlanması ve sağlıklı kullanılması için gerekli olabilecek teknik ayrıntılar ve kaliteli malzemeler için görüş ve yardımlarınızı bekliyorum.İlgilenen ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.:)

Isıtıcının teknik özellikleri ve ayrıntıları alttaki linkte...

Ürünler - Isıtma Grubu - Ani Isıtıcılar - Lavabo Üstü Ani Isıtıcılar - DE1821555

Daha önce cihazın markasıyla konu açmıştım ama yanlış yere açtığımı düşünerek konuyu güncelledim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Anladığım kadarıyla evin mono faza abonesi bu nedenle trifaza abone olman gerekli bunun için bina elektrik projesi değiştirmen gerekli apartman olduğunu yazmışsın aprtman ise diğer kat maliklerinden olur alman gerekir. ayrıca apartman ana kaplosu buna uygunmu bunları araştır ve yapacağın masrafı elektik faturasını düşün derim.

güç arttırım projesi çizdirerek tesisatınızı projeye uygun hale getirmeniz gerekir. projede şohbenide göstererek ayrı bir bağımsız hat çektirirseniz uygun olur. slm

Anladığım kadarıyla evin mono faza abonesi bu nedenle trifaza abone olman gerekli bunun için bina elektrik projesi değiştirmen gerekli apartman olduğunu yazmışsın aprtman ise diğer kat maliklerinden olur alman gerekir. ayrıca apartman ana kaplosu buna uygunmu bunları araştır ve yapacağın masrafı elektik faturasını düşün derim.

güç arttırım projesi çizdirerek tesisatınızı projeye uygun hale getirmeniz gerekir. projede şohbenide göstererek ayrı bir bağımsız hat çektirirseniz uygun olur. slm

Apartmanın projesinde tüm katlar trifaza abonelik şeklinde yapılmış.Altyapı olarak ve kanunen hiçbir sıkıntı bulunmamakta.Benim cihazın özelliklerine göre kullanmam gereken kablo ve varsa diğer malzemeler ne olabilir.ilginiz için teşekkürler...

Apartmanın projesinde tüm katlar trifaza abonelik şeklinde yapılmış.Altyapı olarak ve kanunen hiçbir sıkıntı bulunmamakta.Benim cihazın özelliklerine göre kullanmam gereken kablo ve varsa diğer malzemeler ne olabilir.ilginiz için teşekkürler...
şu anda daireniz enerjilimi enerjilise monofaze sayaçmı var trifazemi slm

daire içi en az 40a trifaze sigorta koymanız ve 4x4 nyy kablo ile sigorta kutusundan şohbene kadar bağımsız bi hat çekmeniz gerekir. slm

daire içi en az 40a trifaze sigorta koymanız ve 4x4 nyy kablo ile sigorta kutusundan şohbene kadar bağımsız bi hat çekmeniz gerekir. slm

Cevabınız için teşekkür ederim.Sizden ricam marka öneriniz varsa ve alacağım cihaz için en uygun trifaze sigorta kaç amper olmalı birde kabloyu biraz açarsanız ve kablo için alternatif olabilecek kalınlık vs teknik özellik varsa yazarsanız sevinirim... selamlar.

kardeşim şebekeden yapacağın hesapla 40 A civarı bir akım çekersin. Onun için uygun sigorta olarak C tipi W otomat 3x50 veya 3x63 A kullanmalısın. Kalıkış anınıda düşünürsen 3x63 A kullanman daha yararlı olur

kardeşim şebekeden yapacağın hesapla 40 A civarı bir akım çekersin. Onun için uygun sigorta olarak C tipi W otomat 3x50 veya 3x63 A kullanmalısın. Kalıkış anınıda düşünürsen 3x63 A kullanman daha yararlı olur

Mesajınızdan sonra evdeki otomata baktım.B 32A yazıyor ve yanında 40a lık kaçak akım rölesi var.Bu işlerden anlamadığım için b ve c arasındaki farkı bilmiyorum.Kablo kesitini sayın REZİSTANS yazmıştı.nyy diye ama elektrikçi antigron kablo dedi aynı kesitlerde.Şimdi anlamıyorum fakat bu aradaki farkları da merak ediyorum.Bu hattı çekmek için en uygun malzeme ne olmalı?İlgilenen ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri