16 ledli havaya yazı devresi

bilinen 8 ledli havaya yazı devresini yaptım fakat 16 ledli olarak yapmam lazım nasıl yapabilirim proteus önizleme li dosya olursa çok süper olur...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu koca forumda bu olayı bilen kimse yokmu şimdi ?

istediğin devre çok zor değil sadece programlama bilgin olması gerekiyor her şey bir pic'e bağlı. linkte 8'ledli bir havaya yazı yazma devresi var istediğin olmasa da yardımcı olabileceğini düşünüyorum devrenin yazılımı da ekte mevcut bakmanda yarar var. ayrıca devrenin içinde kendi regülatörü de var. umarım işine yarar ;)

Ekli dosyalar

• PIC16F84 İLE HAVADA YAZI.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
teşekkür ederim fakat zaten 8 ledli olanı yaptım yukarıda yazdığım üzere bana bu entegrenin 16 led çıkışı olanı lazım ve belkide yazılımı...

aynen 16 ledli lazım lütfen yardımcı olursanız sewinirim

16f628 in int osc sini , mclr sini de tetikleme girişi olarak kullansan dahi 15 çıkış alabilirsin. illa 16 çıkış istiyorsan 16f876 yada 16f877 kullanmalısın. Ne yazdıracağını da sen bildiğine göre bu mcu lar için uygun programı yazmalısın.

16f877 kullan, birsürü çıkışı var, programlama mantığı da birbirine çok benzer zaten

16f877 kullan, birsürü çıkışı var, programlama mantığı da birbirine çok benzer zaten

evet katılıyorum hiç bir farkı yok ta diyebiliriz farklı olan bir kac birsey dısında farkı yok ama onlarıda kullanama gerek yok bu programda

877 ile uğraşamam diyorsan iki tane 16f84'lü 8 ledli yap, senkronize et olsun bitsin...(pek akıllıca değil ama arkadaşlar zaten diğer mantıklı çözümleri yazmışlar)

bunun baskı devresi elinde olan veya çıkarabilecek olan var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri