23 s 80volt bms hakkındda

-taha-

Katılımcı Üye
merhaba lg-vc74070ncaq model bir şarjlı süpürge var elimizde bunun bataryası bozuktu bataryayı söküp notebook pilleri ile yeni batarya yaptık. biraz çalışıp hücreler arızalandı. bataryayı söküp hücreleri yenileyecekken bms devresini bozduk.
simdi 23 S bms devresi ihtiyacım var 420w motor gücü var. 5.25 amper yük çekecek anlık 10-15 amper de yük çekebilir yeni piller ayarladım fakat bms devresi bulamıyorum. bana tavsiyeniz ne olur. bms devresi yapabilir miyim. yada 2 adet 8 S 1 adet 7S bms seri bağlanabilir mi

23S bms devresini, LG servislerine sordunuz mu?

Arızalı BMS devreyi Elektronik tamircilerine gösterdiniz mi?
Kontrol işlemcisi sağlamsa; devrenin geri kalan parçaları onarılabilir.

Son düzenleme:
23S bms devresini, LG servislerine sordunuz mu?

Arızalı BMS devreyi Elektronik tamircilerine gösterdiniz mi?
Kontrol işlemcisi sağlamsa; devrenin geri kalan parçaları onarılabilir.
LG servisi Yeni batarya satıyor onarım yapmıyor. Yeni batarya çok pahalı üzerindeki entegreler arızalı entegrenin üzerinde yazanları internette aradım entegrenin resmini bile bulamadım.

Kendiniz yapabilirsiniz, maliyeti /zamanı /pillerin güvenliği sizin tasarrufunuzda.

Üstad paylaştığın devreler çok güzel bunu yapicam smd olarak fakat bunda yüksek voltaj da ve düşük voltaj da kesme özelliği yok sadece balans şarj için tasarlanmış düşük ve yüksek voltaj da kesme özelliği nasıl eklerim yüksek akım çekildiğinde korumaya alsa

DW01 çip tek hücre içindir.
23S hücre için başka teknik kullanılmıştır.
LG süpürge üzerinde kullanılan kartı ve çipin resmini eklenirse
daha sağlıklı öneriler çıkar.
Batarya yenilemek istenirken devreye zarar verilmiş gibi anlaşılıyor.

Kontrol çipi yüksek bir ihtimal sağlamdır.
Hücre ve mosfetler, direnç , sigorta türü yan malzemeler zarar görüp arızaya düşmüştür.
Kontrol edilmeli.
MZkr9.png

Son düzenleme:
DW01 çip tek hücre içindir.
23S hücre için başka teknik kullanılmıştır.
LG süpürge üzerinde kullanılan kartı ve çipin resmini eklenirse
daha sağlıklı öneriler çıkar.
Batarya yenilemek istenirken devreye zarar verilmiş gibi anlaşılıyor.

Kontrol çipi yüksek bir ihtimal sağlamdır.
Hücre ve mosfetler, direnç , sigorta türü yan malzemeler zarar görüp arızaya düşmüştür.
Kontrol edilmeli.
Ekli dosyayı görüntüle 98256
Ben bataryayı yaptım bizim işyerinde müdürün süpürgesi bataryalar C kuvveti düşük olduğundan tekrar arızalandı müdür kendisi sökmeye çalışmış tornavida entegrenin bacağını koparmış yol kopmuş entegrenin üzerindeki yazıları Google de aradım entegrenin resmi bile çıkmadı entegreyi kazıdım yol cektim fakat bms devresi ısınıyor bataryayı boşaltıyor.entegreler bulunmadığı için bms değişimi şart

Bms devresinin resimleri bunlar

Ekli dosyalar

• IMG_20230522_095059.jpg
    IMG_20230522_095059.jpg
    367.4 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230522_094954.jpg
    IMG_20230522_094954.jpg
    275.6 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230522_094944.jpg
    IMG_20230522_094944.jpg
    288.7 KB · Görüntüleme: 15
Hücreler (kontrol çipi ile değil) balans çoklayıcı şeklinde kontrol ediliyor.
Çip üstündeki kod numarasından yeterli bilgiye ulaşılamadı. LG ye ait, özel üretim olabilir.

Serviste arızalı çıkma kart varsa, kartlar arası parça takası ile onarım yapılabilir.
(servis çıkma kart vermez. (yine de uygun fiyatla teklif edilebilir.) Servis Tamire verilen cihazdaki kartı alıkoyar, yerine yenisini takar)

Yapılacak tek işlem;
yeni balans kartı takılacak veya süpürge bataryasız elektriğe takılı kullanılacak.

Son düzenleme:
Hücreler (kontrol çipi ile değil) balans çoklayıcı şeklinde kontrol ediliyor.
Çip üstündeki kod numarasından yeterli bilgiye ulaşılamadı. LG ye ait, özel üretim olabilir.

Serviste arızalı çıkma kart varsa, kartlar arası parça takası ile onarım yapılabilir.
(servis çıkma kart vermez. (yine de uygun fiyatla teklif edilebilir.) Servis Tamire verilen cihazdaki kartı alıkoyar, yerine yenisini takar)

Yapılacak tek işlem;
yeni balans kartı takılacak veya süpürge bataryasız elektriğe takılı kullanılacak.
Elektriğe takılı kullanım mümkün değil içindeki şarj adaptörü 65watt motor gücü 420watt mecburen batarya kullanılması gerek bms olmadan batarya kesin arizalanacak cunki şarj adaptörü 90volt

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri