12volt Dc Ups Yardım

muhittinc

Üye
Öncelikle herkese merhaba ismim Muhittin aranıza yeni katıldım .
Siz Değerli Abilerim, Kardeşlerim den yardım rica ediyorum.

Yapmak istediğim 12vol dc Ups
* Elektrik varken hem bağlı cihazı çalıştıracak hemde 12volt 7 amper aküyü şarj edecek . Elektrik kesildiğinde cihaz otomatik olarak aküden beslenmeye devam edecek .

Öncelikle Solar Şarj cihazları ile bu bahsettiğim sistem yapılabilir mi ?

Olmaz derseniz de nasıl bir devre yapmalıyım ? Cihaz Max 5 amp akım çekiyor

Hepinize yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder Saygılarımı sunarım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şema okuyabilior olmanız gerekir, sonrada akü şarj tekniği hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız 1/10 şarj kuralı var, yani 5A cihaza akü hemen yetişemez, battery backup circuit diye arama yapn google da.

Tekrar merhaba
UPS i yaptım şimdi sizlerden tek ricam Şebeke elektriği kesildiğinde aküye geçiş esnasında 2 saniyelik bir gecikme yaşıyorum bunu kondansatör ile aşabilecegimi zannediyorum ama nasıl ?
Yardımlarınızı rica ediyorum
Teşekkürler.

Tekrar merhaba :), kond yeterli gelmeyebilir. Battery backup yaz aratın sonuçları değerlendirin, bu şekilde kayıp yasanmazsızın iletim olacağına inanıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri