12v 14 ah akü şarj süresi

Merhaba Rc Cihazim 12v 14 ah jel aku ile calismakta.Bosch c 3 şarj cihazi almayi dusunuyorum.Sorum su ki 12v 14 ah aku kac saatte sarj olur.Bu şarj cihazi akumu kac saatte sarj eder. Aküm ortec 12v 14 ah jel akü

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kurşun aküler kapasitelerinin onda biri akımla sağlıklı şarj olabilmelerinden dolayı teorik olarak 10 saatte tam şarj olurlar. Fakat şarj oldukça akünün iç direnci yükseleceğinden, şarj akımı da düşeceğinden şarj süresi 10 saatten fazla zaman alacaktır.

Kurşun aküler kapasitelerinin onda biri akımla sağlıklı şarj olabilmelerinden dolayı teorik olarak 10 saatte tam şarj olurlar. Fakat şarj oldukça akünün iç direnci yükseleceğinden, şarj akımı da düşeceğinden şarj süresi 10 saatten fazla zaman alacaktır.
Akum jel aku
Hocam ayrica bunun c7 modelini bakiyorum saatte max 7 amper sar ediyormus ama 14 ah ile 230 ah arasi akuleri sarj eder diyor. Bu akuler 14 ah bosch c7 14 ah akuyu sarj edermi

Bu cihazlarda maalesef akımı sınırlayanı bilmiyorum. Bir şekilde akımın sınırlanması akü ömrü için faydalı olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri