1250kw 380v bilezikli asenkron motora dinamik frenleme uygulanabilirmi

Motoru elektriksel olarak durdurmak hem riskli hemde çok maliyetli olduğu için volanta mekanik kavrama monte edildi ve hidrolik piston ile kavrama kontrol edilerek motoru durdurmayı 5 dk içersinde gerçekleştirdik.Ayrıca yorumda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim çözümü hemen burada açıklamamın nedeni değişik önerilerin gelerek olayın başka ne şekilde çözülebileceği ile ilgili fikirler edinebilmekti.Saygılar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba çelik CPU senin sorunun eniyi şekilde volant a mekanik kasnaklı veya diskli balatalı
fren sisremi yapmak mekanik olarak otomobilerde olduğu bibi fren yapmak.
motordan yapacağın dinamik frenleme veya mekanik frenleme motor ile volant arasındaki
aktarma sistemini bozar bu bağlantı kayışlı veya dişli ne olursa olsun çünkü volant çok
büyük dürdürmak için çok güç gerek.
Motor volanta direk aynı milde bağlı ise dinamik frenleme uygulana bilir.
Ben 100 KW bilezikli asankıron motora dinamik frenleme yaptım. motora iki faz 380 v 50 HZ
gerilimle rotor dirençini artırarak montaj etim projesi mevcut .
yinede ben mekanik fren yapmayı daha sağlıklı görüyorum. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri