12 voltu 9 volta dönüştürme

muratkul

Üye
Merhabalar,
Benim aracımın ön hoparlöründen fazla ses gelmiyor, bende onların yerine bilgisayar hoparlörü bağlamak istiyorum ama hoparlör 9 volt adaptörle çalışıyor.direkt 12 volt araba elektriğine bağlasam hoparlörün devresi yanarmı yada nasıl bir yol izlemem gerekiyor, Yardımcı olabilirmiisniz.

Amfi işinde uzman arkadaşlar daha iyi bilir ama hoparlörün watt ve ohm değerleri önemli bu islerde. O 9v bilgisayar hoparlörünün icerisindeki küçük amfi devresininçalışmasıni sağlıyor.

Araba çalışınca 14 volta çıkacağı için yanma ihtimali var. Devresine bağlı bı durum.

9 volta düşüren devreler var ondan kullanmam lazım anlaşılan
bende zaten o hoparlördeki amfi devresi için hoparlörü kullanmak istiyorum. En azından kapı içi hoparlörlerden daha çok ses çıkaracağını düşünüyorum bu pc hoparlörün

Son düzenleme:
9 volta düşüren devreler var ondan kullanmam lazım anlaşılan
bende zaten o hoparlördeki amfi devresi için hoparlörü kullanmak istiyorum. En azından kapı içi hoparlörlerden daha çok ses çıkaracağını düşünüyorum bu pc hoparlörün

Tamam onu ters anladim ben. Siz enerjiyi arabadan alıp hoparlörü teybe baglayacaksiniz. Step down modullerden kullanmaniz lazim.

9v adaptör kac amperlik?

hiç bakmadım ki :) aksam eve gidince size bilgi versem. birde step down ne modül demek

Eger gucu yeter derseniz lm2596 olabilir
hiç bakmadım ki :) aksam eve gidince size bilgi versem. birde step down ne modül demek

Voltaj düşüren hazir devreler step down olarak çıkıyor aliexptesste. Farkli öneriler de gelecektir buradaki ustalardan. 7809 tam buna uygun ama ısınır dayanmaz.

ok. teşekkürler.bir elektronikciye uğramam gerekiyor anlaşılan.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri