12 volt enerjiyi 1 saniyede 8-10 defa açıp kapama devresi

ozinet

Üye
Arkadaşlar 12 volt enerjiyi saniyede 8-10 defa açıp-kapama devresi lazım

Bu devre ile 720 adet seri bağlı led lambayı yakıcam. Bir nevi Strobe gibi.

Acillll Yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar 12 volt enerjiyi saniyede 8-10 defa açıp-kapama devresi lazım

Bu devre ile 720 adet seri bağlı led lambayı yakıcam. Bir nevi Strobe gibi.

Acillll Yardımlarınızı bekliyorum...

720 adet seri baglı diyot ve 12volt gerilim ?
böyle bir devre için daha fazla açıklayıcı bilgi gerekli...

Şöyle açıklayım size.
Ben 720 adet led lambadan oluşan bir plaka yaptım. 12volta bağladığım zaman lambalar direk yanıyor. elektirik girişine bi anahtar koydum basmalı şekilde.

Anahtarı seri bir şekilde açıp kapadığım zaman lambalar yanıp sönüyor. Size sorduğum el ile değil bi devre aracılığı ile yanıp sönmesini sağlamak. Yani 12 volt enerji açıp kapatacak şekilde. Araçlardaki Sinyal flaşörü gibi. Ama çok hızlı açıp kapama yapıcak. 1 saniyede yaklaşık 6-10 kez arası. Hatta pot ile açma kapama zamanını ayarlayabileceğim bi devre.

ilginç yaw cevabını merak edıyorum ugraşacammmm

Arkadaş kolay gelsin benşimdi okudum mesajını sinyal filaşörü işini görmedimi

transistörü siz seçin metal kılıflı soğutucu üzerinde olacak yüksek amperli bir transistör bağlamanız tavsiye olunur. aynı zamanda istediğiniz süreyi zamanlama elemanlarının değerlerini değiştirerek yapabilirsiniz. isterseniz R1-R2 ye 10 k lık potansiyometre bağlayın. Bu devre kare dalga üreten bir devredir. Transistör npn olacak . kolay gelsin ...

transistörü siz seçin metal kılıflı soğutucu üzerinde olacak yüksek amperli bir transistör bağlamanız tavsiye olunur. aynı zamanda istediğiniz süreyi zamanlama elemanlarının değerlerini değiştirerek yapabilirsiniz. isterseniz R1-R2 ye 10 k lık potansiyometre bağlayın. Bu devre kare dalga üreten bir devredir. Transistör npn olacak . kolay gelsin ...

R1 in yerine pod koy ve 10nf yerine 5 yap daha çok yanıp yanıp sönsün

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri