1,5 volt ile çalışan zaman rölesi

tekniker65

Üye
arkadaşlar bana 1 ie 2 volt arasında voltajla çalışıp ve ortalama 10 saniyede devresini kapatacak bir sistem lazım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum bu devreyi nasıl oluşturabiliriz veya enerji verildiğinde 10 saniyede kontağını kapatan bir elektronik parça var mı varsa buda olabilir.

şema olarak verebilirseniz gerisini ben kendim oluştururum

arkadaşlar bana 1 ie 2 volt arasında voltajla çalışıp ve ortalama 10 saniyede devresini kapatacak bir sistem lazım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum bu devreyi nasıl oluşturabiliriz veya enerji verildiğinde 10 saniyede kontağını kapatan bir elektronik parça var mı varsa buda olabilir.

merhaba biraz zor ama su linkteki devrede direnc ve kondansator degerini degistirerek yapabilirsin belki
www.imagesturk.net/images/2013/03/09/VTnyB.png

2 Volt ile çalışan Turn-Off devresi biraz zor ancak direnç değerlerini çok küçültürseniz (10 ohm veya 100 ohm gibi) devreniz olabilir...

555 entegresini araştır güvenemezsen 1.5v u 5v a katlayan sitem yap (joule thief)

1.5 voltta çalışan röleyi kendiniz sarmanız gerekebilir. Örneğin 5 voltluk bir röle olsa sarım sayısı 500 ise 1,5 volt için 150 sipir sarmanız lazım. İletken kesitini de aynı oranda büyütmeniz gerekir. Dc kullanacağınızdan direnç hesabından da gidebilirsiniz.

1.5 voltta çalışan röleyi kendiniz sarmanız gerekebilir. Örneğin 5 voltluk bir röle olsa sarım sayısı 500 ise 1,5 volt için 150 sipir sarmanız lazım. İletken kesitini de aynı oranda büyütmeniz gerekir. Dc kullanacağınızdan direnç hesabından da gidebilirsiniz.

bobin işini ayarlarım bana lazım olan 1 ile 2 volt arasında voltaj verildiğinde ortalama 10 saniye sonra çıkış verecek bir elektronik parça veya devre lazım eğer bunu yapabilirsem bobin işini ayarlarım

1.5 v normal bi role kullanıp bu rölenin kontaklarina normal bi zaman rolesi bağlayarak isini görebilirsiniz. Bu tecrübe ile doğru orantılıdır. Zamanında banada lazımdı bulamadım bu şekilde yaptım.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri