12 V DC besleme için yardım

oguz1993

Üye
ben bir saat devresi yaptım da beslemesi 12 volt bende çıkışı 1800 ma olan bir trafo var fakat oda 5-6 saat ten sonra ısınma yapıyor.Ampermetre ile devreyi ölçtüm ampermetre 10a kademesindeyken 0.15 akım çekiyor.Isınma sorununu ortadan kaldırmam için ne yapmalıyım .Çünkü bu bir saat devre 300 adet ledden oluşuyor ve fişten hiç çekilmemesi gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

bana watt söyleyebilirmisiniz.bide bazıları saati yapıyo beslemeyide kutusunun içine koyanlar var onlar nasıl oluo.

ben bir saat devresi yaptım da beslemesi 12 volt bende çıkışı 1800 ma olan bir trafo var fakat oda 5-6 saat ten sonra ısınma yapıyor.Ampermetre ile devreyi ölçtüm ampermetre 10a kademesindeyken 0.15 akım çekiyor.Isınma sorununu ortadan kaldırmam için ne yapmalıyım .Çünkü bu bir saat devre 300 adet ledden oluşuyor ve fişten hiç çekilmemesi gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

voltajı yetersiz ar eksi devresi doğru olduguna göre başarılar

öncelikle devrenizin gücünü ölçün ve o güçte trafo seçin halen ısınma yaparsa sogutucu takabilirsiniz

switch mode güç kaynağı kullanırsan aynı güçte daha küçük ebatlı güç kaynağı kullanmış olursun ve soğuması da trafoya göre daha kolay olur..

peki mackin arkadaşım smps güç kaynağı nasıl bulabilirim bana bir yol gösterebilirmisn?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri