12 V 25-30 Amper kısa devre korumasız güç ?

Esref236

Üye
12 V MİN 25/MAX 30 amperlik Bi projem var lakin bunun için doğru akım kısa devre korumasız Bi güce ihtiyacım var. Ben akü alıp kullanmak yerine yer açısından trafo kullanmak istiyorum ama hepsinde kısa devre koruma var bunun için tavsiye verebilecek link atabilecek veya fikir verebilecek kimse varmıydı.

Elektrikçi ile görüştüğümde kutu trafoda larında güç koruma olduğunu söylediler aküdeki gibi punto veya ısıtma işi fln yapamazsın dedi önerebileceğiniz Bi trafo varmıydı bunla ilgili link vs
Yapıcağım iş akünün ömrünü azaltıcagından akünün kısa süre dayanıcağını düşünüyorum maliyet hesabındada trafo-akü arasında 3 katı fiyat oynuyor.

Son düzenleme:
25-30 amper trafonun yerine rahatlıkla akü sığar.

Satıcıdan mesaj geldi bu bağlantıda belirttiğim trafoda işinizi görmez diyor kime sorsam bulamıyorum
Hep ısıtma yapacağım hem puntolama 25 30 ah kısa devre korumasız yok piyasada

güzel insan, sen trafo ile adaptörü/ güç kaynağını karıştırıyorsun.
bak bu trafo ve onlarca çeşidi var
1705665422007.png

buda adaptör yada güç kaynağı(led trafosu da denilen) gibi isimlerle anılan nane
1705665536131.png

ve hepsinin işlevleri farklıdır bilgin olsun.

Bilgilendirme için teşekkür ederim lakin bahsettiğiniz trafoyu kullanamam peki şöyle yapılabilirmi iki tane 12 v 12 A akü seri bağlayıp 24 v 12 ah akımı farklı zamanlarda çalışan 24 v cihaza bağlayıp bir cihazı çalışırsam onu kapatıp akü artı uç çıkış olan uç ile aynı akü üzerindeki ilave bir hat ile eksi kutupundan güç alsam 12 v 12ah güçü sağlıklı kullanabiliryim aynı anda bu cihazları kullanmicam. Seri bağlantı ile önceki aküden bağladığım bağlantı çıkışı engellermi

Bilgilendirme için teşekkür ederim lakin bahsettiğiniz trafoyu kullanamam peki şöyle yapılabilirmi iki tane 12 v 12 A akü seri bağlayıp 24 v 12 ah akımı farklı zamanlarda çalışan 24 v cihaza bağlayıp bir cihazı çalışırsam onu kapatıp akü artı uç çıkış olan uç ile aynı akü üzerindeki ilave bir hat ile eksi kutupundan güç alsam 12 v 12ah güçü sağlıklı kullanabiliryim aynı anda bu cihazları kullanmicam. Seri bağlantı ile önceki aküden bağladığım bağlantı çıkışı engellermi
çok karışık bir soru ve trafoyu tanımadığınız anlamına geliyor. trafolar DC elektrik vermezler ve çıkışları mutlaka doğrultulmalıdır.

Evet trafoyu tanımadığım için akü daha aklıma yatkın geldi elimdeki farklı zamanlarda çalışacak 2 cihazın 1 i 12 v biri 24 v ile çalıştırmam gerekiyor. Seri bağlayıp 24v ile çalıştırırken çalışmayı durdurup seri hat bağlı akünün tekinden kablolar çıkartılmadan ek kablo ile 12 v güç alğnabilirmi elektrik bilgim zayıf biraz kusura bakmayın

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri