110 Giriş 110 Çıkışı Desteklemek

helluri

Üye
arkadaşlar bi pic tasarlamak istiyorum fakat şöyle bi sorunum var en az 96 giriş ve 96 çıkış olacak bunu nasıl ayarlamam gerekiyor.bilgisayar programından gelen giriş çıkış sinyallerini iletecek.geriyede bunların doğruluğunu test edecek girişler olacak.yardımcı olabilecek varmı

Hangi pic ile bunu başarmak istiyosunuz ?

ben dışardan 1/0 verisi gönderip bu gönderdiğim 1/0 lara göre çıkış vermek istiyorum port çoğullayıp mı yapmam gerekio yoksa entegre falan mı kullanmam gerek

pic çıkışlarını çoğlatabiliyormuyuz port çoğaltıcıyla??bunu nasıl yapıyoruz...

99 cihaz kontromu etmek istiyorsun biraz daha açarmısın pc den program ile her türlü kontrol mu yağmak istiyorsun zman aç kapa şu şu saate şu dakaa bağımsız kontrol her bir çıkış ??????????

74hc595 ve 74hc597 adlı entgreleri incele kardeşim.Önden biraz bilgi edin programlamada yardımcı olurum.

kardeşim aynı zamanda PCF8574 incele bunlar i2c protokolü ile seri iletişim yapılarak giriş çıkış çoğaltılabiliyor fakat bu entegreden yaparsan max 48 giriş/çıkış dahil olarak kullanabilirsin incele geliştirebilirsin..

Merhaba uzun süreden sonra ancak bakabiliyorum siteye sorunuzu piclere I/Q portu kullanarak çözebilirsiniz.bu IC 8255 tir bunu adresleme bilgileri nette var bir IC ile 24 adet I/Q elde edebilirsiniz.Basitten şöyle bi tasarım olabilir.İki adet 877 kullanacaksınız bunlar seri porttan PC ile haberleşecek ve sonra her bir CPU ile 4 adet 8255 süreceksiniz 4x24 96 giriş yapıyor diğer CPU ilede aynısını yapıp çıkış yapacaksınız PLC mantığı ile önce girişleri okuyup sonra PC yada iki PIC IC ile haberleştirip çıkışlara atama yapacaksınız.ISA bus lu 3 adet 8255 li 72 I/Q luk bi çıkış kartı yaptım PC de çalıştırdım ama baya uzun zaman oldu.Kolaygelsin.

74hc595 çıkış çoklayıcı ve 74hc597 giriş çoklayıcı üst limit yok

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri