100 mt sonra Fiber optik yada RG6-U6 kablo?

elektelekt

Üye
Selam.

1) Kamera kablolamasında 100 metreye kadar Cat6 kablo, eğer 100 metreyi geçerse fiber optik deniyor. Peki RG6/U6 kablolarda 300 metreye kadar kullanılıyor. Neden tercih edilmiyor ozaman ?

2) 100 metreden sonra cat6 kablo kullanmak istersem network extender kullanmak yada switching yöntemi vs kullanmak gerekirmiş. Bunu açıklarmısınız ?

Eğer bilen varsa bu 2 soruyu cevaplar mısınız üstadlar ?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
cat6 nın limitinin 100 metre olduğunu kim söyledi?
kameranın bitrate'si önemli cat6 100 metre'de ULTRA HD 4K kalitede 25.000 kbps bitrate taşıyamaz, ama normal 1080p 4500 Kbps görüntüyü 300 metre taşır. Tavsiyem CAT7 kullanın parazitlerden az etkilenir.
Siz sahip olduğunuz yada alacağınız IP kamera NVR kayıt cihazı marka model bilgisi verirseniz daha kapsamlı yardımcı olmaya çalışırım.

cat6 nın limitinin 100 metre olduğunu kim söyledi?
kameranın bitrate'si önemli cat6 100 metre'de ULTRA HD 4K kalitede 25.000 kbps bitrate taşıyamaz, ama normal 1080p 4500 Kbps görüntüyü 300 metre taşır. Tavsiyem CAT7 kullanın parazitlerden az etkilenir.
Siz sahip olduğunuz yada alacağınız IP kamera NVR kayıt cihazı marka model bilgisi verirseniz daha kapsamlı yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam ben de bunu cok duydum yani 100mden sonra cat6 da sikinti olabiliyormus.

Mesela arazide bi kamera kurulumunda ben de denk geldim 110 , 120m civarindaki kameralardan goruntu alamiyorlardi (cat6 ile cekilmis). Bu durumda araya bi switch koyup o switchden tekrar cat 6 ile kameraya gidiyolardi ve goruntu alabiliyorlarsi bu sekilde.
Yani konuyu acan arkadasa cevap 100m ustunde oldugunda araya bi switch koymak cozum olabiliyor.

Diger soruna gelince cat6 kullaniliyorsa kamera ip kameradir, ve nvr ile birlikte kullaniliyordur. Bu yuzden rg6 kullanilamaz. Hatta ip kameralarda rg6 icin giris var mi onu bilmiyorum ama nvr ile kayit yapilacagi icin rg6 olmuyor, rg6 analog kamera sistemlerinde kullaniliyor.

Hocam ben de bunu cok duydum yani 100mden sonra cat6 da sikinti olabiliyormus.

Mesela arazide bi kamera kurulumunda ben de denk geldim 110 , 120m civarindaki kameralardan goruntu alamiyorlardi (cat6 ile cekilmis). Bu durumda araya bi switch koyup o switchden tekrar cat 6 ile kameraya gidiyolardi ve goruntu alabiliyorlarsi bu sekilde.
Yani konuyu acan arkadasa cevap 100m ustunde oldugunda araya bi switch koymak cozum olabiliyor.

Diger soruna gelince cat6 kullaniliyorsa kamera ip kameradir, ve nvr ile birlikte kullaniliyordur. Bu yuzden rg6 kullanilamaz. Hatta ip kameralarda rg6 icin giris var mi onu bilmiyorum ama nvr ile kayit yapilacagi icin rg6 olmuyor, rg6 analog kamera sistemlerinde kullaniliyor.
Kullanılan kameranın kalitesine bağlı cat6 sorun yaratabilir yeri gelir cat7'de yetmez şimdi kesin yetmez diyemeyiz. hocam ip camera ise kabloya hiç gerek yok. TP-LİNK outdoor Access Point kullanarak sorunu çözebilir. daha iyi ve mantıklı

Selam.

1) Kamera kablolamasında 100 metreye kadar Cat6 kablo, eğer 100 metreyi geçerse fiber optik deniyor. Peki RG6/U6 kablolarda 300 metreye kadar kullanılıyor. Neden tercih edilmiyor ozaman ?

2) 100 metreden sonra cat6 kablo kullanmak istersem network extender kullanmak yada switching yöntemi vs kullanmak gerekirmiş. Bunu açıklarmısınız ?

Eğer bilen varsa bu 2 soruyu cevaplar mısınız üstadlar ?
merhaba, mevcut 2 telli herhangibir kablo(RGU6,CAT5,CAT6,NYM,TTR vb) ile 1000-1500 mt veri aktarabilirsiniz.IP kameralar da kullanabilirsiniz. Phonelink PK-8501 2 adet karşılıklı koymanız yeterli

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri