Fiber Optik Kablo Nedir? Nasıl Çalışır? Çeşitleri ve Avantajları Nelerdir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
syn @by lent; ve syn @YaşlıUzman ilginize teşekkür ediyorum. Ancak vermiş olduğunuz linklerde Multimode fiberdeki 4 ve 8 core'un farkını anlayabileceğim bir açıklama göremedim. Ben mi göremedim bilmiyorum. Tekrar yorumunuzu rica ediyorum.

Aslında anlamaya çalıştığım şey şu. 5 adet 24 port kenar switchi, bir omurga switche fiber optik kablo ile bağlamak istediğimizde;

1- 5 adet 4 core mu kullanılır ? (her bir switch için ayrı 2 core ve hepsinde 1 adet yedek)
2- 3 adet 4 core mu kullanılır ? (2 core 1 swtich'e bağlanırsa fiberlerden birisinin sadece 1 core'u yedek olur)
3- 2 adet 8 core mu kullanılır ? ( 1'inde 6 core kullanılır 2 core yedek olur, diğerinde 4 core kullanılır 4 core yedek olur?
4- 1 adet 12 core mu kullanılır ? ( 10 core 5 switch'e ve 2 core yedek olur)

Bu olasılıkların avantaj ve dezavantajları nedir?

Son düzenleme:
Merhabalar,

Erbiyum katkılı optik yükselteç yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Herhangi bir fikir, kaynak vb. çok makbule geçecektir. Teşekkürler.

Merhabalar,

Erbiyum katkılı optik yükselteç yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Herhangi bir fikir, kaynak vb. çok makbule geçecektir. Teşekkürler.

Ekteki dokuman umarim isinize yarar. Iyi Calismalar. Tesekkurler...

Ekli dosyalar

• haluk-tanrikulu-edfa.pdf
    819.4 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri