10 dakİka ÇaliŞacak 3 saat duracak

A_Y_K_U_T

Üye
Arkadaslar bir sulama kuyusundaki suyu 3 kw lik motor 10 dakikada bitiriyo.3 saat sonra yine bi 10 dakikalik su birikiyo yani surekli 10 dakika Çalisacak 3 saat duracak 24 saat surekli bu peryodu yapan bi kumanda semasi lazim.yardimci olursaniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
zaman saati ile ( rezerveli ) çözebilirsiniz.Rölede,zaman aralıkları 15 dakikadır.Çıkış vanasını biraz kısa-
rak süreyi 15 dakikaya çıkarabilirsiniz.En ucuz ve basiti budur.Bunun içinde,şemaya ihtiyaç olduğunu
sanmıyorum.24 saatten artan zamanı ! bir şekilde halledersiniz.

Bizde bi prize takilan zaman saati var bunun her bir disinin 15 dakika oldugu kitabinda yaziyo ama bizdeki her bi diste 20 dakika calisiyo ve bizim motor 10 dakika sulu 10 dakikada susuz calisiyo.

Kuyuya sıvı seviye rolesi elektrodu salmak zor değilse,en mantıklısı bu yöntem.Zaten kuyulardaki su seviyeside bu yöntemle kontrol edilir.Hem ucuz hemde zamanla değilde seviye ile doğru çalışma elde edersin.Kolay gele.

SN isikotomasyon arkadaşıma katılıyorum.kuyuya sıvı seviyesi rölesi salmalısın.en ucuza gelcek yöntem bu olsa gerek..
SAYGILAR

Üzerinde 15 dakika yazan ve 15 dakika çalışan kaliteli röleler var.Çıkış vanasını kısarak,süreyi uzatabi-
lirsiniz.Ayrıca,motorun susuz çalışmasını önleyecek tedbirlerde almanız gerekir.Legrand veya Merlın Ge-
rın röle kullanabilirsiniz.Piysada bol bulunan çinişi/japonişi röleler kullanmayın.Legrand'ın pirize takılan
tipleri de var.Ray tipi kullanırsanız daha uygun olur.

sayın AYKUT
bahsettiğiniz prize direk takılarak kullanılan zaman saatlerinin dijital olanlarıda var.
onları rahatlıkla kullanabilirsiniz.
saygılarımla

çok basit dijital zaman saati

Sanirim dijital zaman saati isimizi gorecek .yalniz dun gece sahura kadar ugrastim 10 dakika calisip 3 saat duran kumanda devresi kafama cok takildi bu sema konusunda yardimci olursaniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri