1 inverterle 2 A.C motor sürülürmü...?

arkadasım yardımcı olmaya calısıyorum konu bır ınvertorle ıkı motor surulebılırmı dıyeydı bende buna cevap verdım evet surulebılır ve hıcbır sakıncası yoktur

0.37kw ıkı adet motor ıcın 0.37 kw telemequanic invertor yeterlı

drc menusunden uft parametresi n dir tek motor için L yapılırsa ıkımotor bırden surulebılır

------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------

yardımcı oldugum ıcın ozur dılerım

[size=10pt]
Arkaya mesaj atmak yasaktır.Lütfen yukarıdan düzenle seçeneğini kullanınız.
[/size]

Bu mesaj en son " 1 mayıs 2008 " tarihinde, saat " 11:58 " itibariyle görkem tarafından düzenlenmiştir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sürülür ama motor etiketlerini iki katı gireçeksin invertör seçimini yaparken motor toplam kw larına göre seçeçeksin ben bir inverterle 14 motor sürüyorum 1 yıldan bu yana problem yok

ama telemekanık suruculurde aynı degrde ıkı ınvertoru tek surucu ıle surme secenegı mevcut ustelık motor kw toplamı degıl

Bütün mesajları okudum bunun sonucunda şu kanıya vardım. motorlar sürücüsüz devrede iken termik atmıyor, ama sürücü üzerinden devrede iken termik atıyor öyleyse problem harmonikler ile ilgili olmalı çünkü sürücü çıkış gerilimi mükemmel sinüs değildir sürücü çıkış akım ise daha bozuk bir dalgadır. termikleriniz anladığım kadarıyla elektronik değil yani ısındıkça uzayan şekil değiştiren metal olduğuna göre motorlara gelen bozuk dalgalı akım harmonikleri termiği aşırı ısıtarak açmas

---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------

Özür termikler elektronik bile olsa harmonik akım katkısından dolayı atıyor olabilir. :)

[size=10pt][size=10pt]Arkaya mesaj atmak yasaktır.Lütfen yukarıdan düzenle seçeneğini kullanınız[/size][/size]

Bu mesaj en son " 1 mayıs 2008 " tarihinde, saat " 11:56 " itibariyle görkem tarafından düzenlenmiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri