1 ~ Asenkron Motor Devir Yönü Değiştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
motor 3 fazlı ise fazların yerini değiştir moyorun yönüde değişir yani R S T ise T R S yaparsan motor yönü değişir diye biliyorum kolay gelsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sagolun beyler işime hepsi de yaradı a.a razı olsun

arkdaşlar şönt seri ve serbet uyartımlı doğru akım motorlarında devir yönünün nasıl değiştilir ayrı ayrı açıklayan konu gibi bilgi olan varmı yardımcı olurdanınız sevinirim

iyigunler arkadaslar bir sorum olacak .ben bilgisayardan usb kablosuyla ceyran alarak ceptelefonu titresim motorunu calistirmak istiyorum fakat bunu surekli degil 2 saniyede bir bip bip olarak daha sonra devrenin kesilmesini 2 saniye sonra tekrar bip bip bu boyle devam edecek sekilde.boyle birsey yapilabilirmi yapilirsa en kucuk ebat ne olur.lutfen yanitlarmisiniz simdiden tesekkurler.
not:konuyla ilgili hic bilgim yok basit bir dille anlatirsaniz sevinirim

Kalkış kondansatörlü
Daimi kondansatörlü
Çift kondansatörlü 1 Fazlı motorların Klemens Bağlantıları

Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• daimiDYD (Custom).jpg
    daimiDYD (Custom).jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 551
  • kalkisDYD (Custom).jpg
    kalkisDYD (Custom).jpg
    19 KB · Görüntüleme: 483
  • ciftDYD (Custom).jpg
    ciftDYD (Custom).jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 446
peki neden yadımcı sargı uçlarını degiştirioz?

Bu konu 17.04.2006 da açılmış ve sağolsun arkadaşların katılımıyla bugüne kadar gelmiş:)
sorulan soru 1 fazlı asenkron motorun devir yönünün değiştirilmesi.
Cevaplar hem açık anlatımı ile hemde şemalar ile defalarca verilmiş.
Artık konu kapansa ve gereksiz mesaj kirliliği olmasın diye kilitlense nasıl olur:?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri