1.5Kw elektrik üretimi için DC motor arıyorum. Bu motor nasıl olmalı, nereden bulurum?

denizbay1

Üye
Lütfen yardım eder misiniz, çok araştırdım ama ilginç bir şekilde bir konuya dahi denk gelmedim. Sanki şu motorla ilgili bilgi büyük bir sırmış da, herkes yemin etmiş gibi en ufak bir bilgi yok! 1.5Kw elektrik üretebilecek bir rüzgar türbini yapmak için bu tipte bir DC Motor arıyorum. Bunu nereden alabilirim? Veya bu tip bir motorun özellikleri nasıl olmalıdır, neye dikkat etmeliyim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1.5 kW guc icin artik motor yerine siz alternator arasaniz daha iyi. Cunku gucunuz az bir guc degil.

Dc motorlarla yapilan isler profesyonelce degildir. Uretilen gerilimin duzenlenmesi depolanması zordur. Bence alternator dusunun derim.

S

1.5 kW guc icin artik motor yerine siz alternator arasaniz daha iyi. Cunku gucunuz az bir guc degil.

Dc motorlarla yapilan isler profesyonelce degildir. Uretilen gerilimin duzenlenmesi depolanması zordur. Bence alternator dusunun derim.
Yorum için teşekkürler. Açıkçası çok az bilgim olduğu için DC motor diyordum, eğer siz Alternatör diyorsanız ona bakarım. Ama Alternatör'ün özellikleri nasıl olmalı, nereden bulabilirim? Bu konuda da bilgi verirseniz çok sevinirim.

Nihayet bilgiye ulaşabildim. Gerçi burada, yukarıdaki iki arkadaş dışında yardımcı olan olmadı ama ben yine de bilgiyi paylaşayım. Elektrikli Bisiklet motorları, 2012 ve sonrasında üretilen Çamaşır Makinesi motorları bu iş için uygunmuş. Özellikle bu motorlar düşük devir de çok verimli imiş.

Son düzenleme:
Motorla ilgili verilen deger gercek ise evet bu motor ile elektrik uretilebilir.

Etiket degeri bu bir motor oldugu icin motor gucudur. Üretebileceği guc degil.

Yinede iyi is gorur.

Motordan sonra size lazim olacak olan voltaj regulasyonu.

Kolay gelsin.

Motorla ilgili verilen deger gercek ise evet bu motor ile elektrik uretilebilir.

Etiket degeri bu bir motor oldugu icin motor gucudur. Üretebileceği guc degil.

Yinede iyi is gorur.

Motordan sonra size lazim olacak olan voltaj regulasyonu.

Kolay gelsin.
Satıcı ile telefonda görüşeceğim, site üzerinden kendisine teknik detayları sormuştum numarasını yazmış arayın görüşelim şeklinde. Muğla'dan bir alıcıya da aynı ürünü aynı amaçla daha önce gönderdiklerini yazmış. Yarın görüşeceğim, bakalım ne diyecek burada paylaşırım. Bu arada, Voltaj Regülatörü dediğiniz Sinüs İnverter - Çevirici değil mi?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri