şerit led trafo arızası

ugur.f

Üye
Merhaba dün 5 amperlik led trafosu aldım. Akşam taktım çalıştı, sabah açtığımda ise çalışmadı. Led trafosunun ışığıda yanmıyor. Trafonun çıkışını kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde elektrik var görünüyor. Akşam fazla kullanmadım zaten en fazla 5 dakika yanmıştır o kadar. Sizce ne olmuş olabilir ve tamiri mümkün müdür?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Trafonun çıkışı, 12 veya 24 volt DC çıkışdır. KOntrol kalemı ıle kontrol edilemez. Aldatır. Trfo, bouk veya eelktrık aldıgınız sıgorta atık. Geriyr doğru kontrol edin.

Trafonun çıkışı, 12 veya 24 volt DC çıkışdır. KOntrol kalemı ıle kontrol edilemez. Aldatır. Trfo, bouk veya eelktrık aldıgınız sıgorta atık. Geriyr doğru kontrol edin.
sigortada sıkıntı yok 12.5 amperlik başka trafom var onu taktığım zaman çalışıyor. led zaten 2 metreye yakın bişey. Dün akşam çalışıyordu sabah çalışmadı. Dediğiniz gibi trafo sıkıntılı ben de acaba tamiri mümkün müdür diye sormuştum.

Tamiri mümkün dür.

Led trafosunu aldığınız yerden, yenisini veya garantiden tamirini isteyiniz?

Tamiri mümkün dür.

Led trafosunu aldığınız yerden, yenisini veya garantiden tamirini isteyiniz?
acemilik yapıp içini açtım muhtemelen geri almazlar aldığım yer de uzak biraz gitmeye üşendim. Bugün bir elektrikçiye sordum tamir yapmıyoruz dediler beni aşan bir durum herhalde başka nerede tamir ettirebilirim acaba?

acemilik yapıp içini açtım muhtemelen geri almazlar aldığım yer de uzak biraz gitmeye üşendim. Bugün bir elektrikçiye sordum tamir yapmıyoruz dediler beni aşan bir durum herhalde başka nerede tamir ettirebilirim acaba?

Yer neresi? İzmir mi?

Yer neresi? İzmir mi?
Evet, İzmir Bayraklı
Tamir fiyatlarını pek bilmiyorum tabi dediğiniz gibi trafo fiyatını buluyorsa tamir ettirmenin de mantığı kalmamış oluyor 🙁

Son düzenleme:
Cihaz içindeki DC Sigortayı kontrol ettiniz mi?

Multimetre, yedek parça ve elektronik bilginiz varsa buradan sorunun çözümü için (ÜCRETSİZ)
yardımcı olurum.
Yoksa cihazınızı onarım için gönderebilirsiniz.(ÜCRETLİ)

Son düzenleme:
Cihaz içindeki DC Sigortayı kontrol ettiniz mi?
Hayır nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum ölçü aletim falan da yok bundan önce 12.5 amperlik trafo kullanıyordum yaklaşık 2 metrelik led için 2 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamadım 12.5 amperliği başka yere kullanmak için 5 amperlik trafo aldım akşam taktım çalıştı sorun çıkmadı sabah bastım anahtara yanmadı led noldu ben de anlamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri