şerit led trafo arızası

Elektronik bu...
Yıllarca bozulmaz veya bir anda bozulur...

Nasıl kontrol edileceğini bilmeden cihazı neden açarsınız?
Garanti de bozuldu.

DC sigorta aşağıdaki resimlerden herhangi biri olabilir.

1683051025927.jpeg
1683051041760.png
xEJJsDCy7fKzHGdyTov3qAdAhYgnrkp_3Zxd24a7E&usqp=CAU.jpg
cam-sigorta-fuse-AMMO-PACK.jpg
plastik-kilif-sigorta-fuse-fuses.jpg
sigorta-devre-sigortasi-circuit-fuse.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Evet, İzmir Bayraklı

Tamir fiyatlarını pek bilmiyorum tabi dediğiniz gibi trafo fiyatını buluyorsa tamir ettirmenin de mantığı kalmamış oluyor 🙁
Gıda çarşısındanmı, Çankaya dan mı aldınız. Gazi bulvarında, 2.onur çarşısında; ALONA dıye dukkan var. Kadir veya Nurullah ustalar size çözüm olur. Bende, bir güç kaynağını tesadufen orada yaptırdım.

Gıda çarşısındanmı, Çankaya dan mı aldınız. Gazi bulvarında, 2.onur çarşısında; ALONA dıye dukkan var. Kadir veya Nurullah ustalar size çözüm olur. Bende, bir güç kaynağını tesadufen orada yaptırdım.
Gıda çarşısından aldım. Tahmini ne kadara tamir olur acaba bilginiz var mı ? Eğer neredeyse bir trafo ücreti falan tutar yenisini almak daha mantıklı gibi.
Elektronik bu...
Yıllarca bozulmaz veya bir anda bozulur...

Nasıl kontrol edileceğini bilmeden cihazı neden açarsınız?
Garanti de bozuldu.

DC sigorta aşağıdaki resimlerden herhangi biri olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 97764Ekli dosyayı görüntüle 97765Ekli dosyayı görüntüle 97766Ekli dosyayı görüntüle 97767Ekli dosyayı görüntüle 97768Ekli dosyayı görüntüle 97769
Çok haklısınız. Heves edip bakmak istedim sadece daha önce elektrik işleri falan yapmıştım tabi teknik teorik bilgim olmadığı için çuvalladık.

Merhaba dün 5 amperlik led trafosu aldım. Akşam taktım çalıştı, sabah açtığımda ise çalışmadı. Led trafosunun ışığıda yanmıyor. Trafonun çıkışını kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde elektrik var görünüyor. Akşam fazla kullanmadım zaten en fazla 5 dakika yanmıştır o kadar. Sizce ne olmuş olabilir ve tamiri mümkün müdür?
bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım kablo bağlantılarını biraz daha sağlam yaptım ve güzel izole ettim şuan 15 gündür bir sıkıntı yok bence bağlantılarınızı tekrar kontrol ederseniz problemi giderirsiniz

bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım kablo bağlantılarını biraz daha sağlam yaptım ve güzel izole ettim şuan 15 gündür bir sıkıntı yok bence bağlantılarınızı tekrar kontrol ederseniz problemi giderirsiniz
İlk taktığımda çalışmasaydı dediğiniz olabilirdi ama aynı bağlantıyla önce çalıştı sonra bozuldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri