şerit led kablo yanması

alem34

Üye
arkadaşlar tv ünitesinin olduğu kısım kartonpiyerli olarak yapılmış içerisinden led geçiyor mavi renkli ama 2 seferdir adaptörden gelen ve smd ledlerin 2 parça + kablolarıyla birleşiyor yani smd ledlerin 2 artı kablosu adaptörün artısına bağlı ve bu + kablo aşırı ısınmadan dolayı yanmış bant yapışmış bunu 2 seferdir düzeltiyorum gene aynı oluyor neden acaba sorun ne olabilir ayrıca tavan ve tv ünitesi aynı anda yanıyor tavan da problem yok tv ünitesi sorun oluyor

397D4545-1F4C-4C20-A124-640E8BA0C3DA.jpg
DF29078C-69B2-494F-81BF-7ABBBF8B26B5.jpg
3C3C5601-146E-4D16-83E8-2B275F06A4DE.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Uçlarını güzelce sıyırıp ekleyin.Temas sorunu var gibi.Temassızlıktan ark yapmış ısınmış gibi duruyor.
Hocam daha önce de aynısı oldu temizleyip yaptım ama tekrar aynısı oldu ve ısınma sorunu da var lehim mi yapsam düzekirmi ark yapacak şekilde bağlamadım gayet sağlam bağlamış dım sanki başka sorun var gibi

Kablo kesiti ince gelse diğer taraflardanda ısınıp erir.Sadece ek yerinin ısınması temas sorunu görünüyor.Lehim yapın.

Kaç metre led var?Adaptör kaç amper?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kablo kesiti ince gelse diğer taraflardanda ısınıp erir.Sadece ek yerinin ısınması temas sorunu görünüyor.Lehim yapın.
Birde öyle denerim umarım çözülür sorun

Adaptör kackık bilmiyorum kartonpiyerin içinde görmek çok zor
uzunluk 6,20

image.jpg
image.jpg

Adaptör 12v 5A 60w

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    165.7 KB · Görüntüleme: 19