şerit led ısınma

admin4307

Üye
ELİMDE 3 MT RGB ŞERİT LED VAR 3 ADET ADAPTÖR İLE DENEDİM BİRİSİ OUTPUT: DC 8V 500mA BUNDA ISINMADAN ÇALIŞIYOR AMA IŞIĞI AZ VERİYOR. SONRA 12.0V 1.5A ÇIKILI OLAN BİR ADAPTÖR İLE DENEDİM IŞIĞI FAZLA VERİYOR AMA ÇOK ISINIYOR
3. ADAPTÖR OUTPUT: 12V 1A BU ADAPTÖRDE İSE TEK RENK YANIYOR VE KUMANDASI ÇALIŞMIYOR BİR BİLEN VARSA LÜTFEN CEVAPLASIN

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
garanti olması amaçlı 12v 5a adaptör ile deneyin benim bildiğim rgb ledler daha fazla amper isterler.

1 metre RGB şerit LED 1.2 amper akım çeker.
Kaldı ki 3 metre diyorsunuz.
12 volt 5 amper LED trafosu alın sorun çözülür.

İleride ilave etmeyecekseniz gerek yok. 12 V 100A da olsa şerit/cihaz gerekeni çekecektir.
Bu tabir genel olarak doğru olsa da işin içinde led olunca akımı buldukça sömürme özelliğinden, akımı sınırlamak amaçlı led sürücüler icat edilmiştir. Şerit ledler için gerekmiyor olsa da, ısındıkça çektiği akım artıyor mu sabit mi kalıyor bir ampermetre ile izlemekte fayda var!

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri