şebeke ve invertör arası otomatik geçiş sistemi

giohid

Üye
Şebeke ve invertör arası otomatik geçiş sistemi hakkında, evime kurduğum sitemi kendi başına gerektiğine şebekeye, ben istediğimde ise invertöre geçişini sağlayacak bir sistem arayışı içerisindeydim.

bununla alakalı bir elektrikçiye başvurdum ve bana pahalı ve zahmetli bir sitem olacağını söyledi ve yapması halinde 1600 tl para istedi bende araştırma yaparken şu tarz çihazlara denek geldim.

https://www.banggood.com/2P-63A-230..._content=heath&utm_campaign=pla-tool-tr-pc-en

gerçekten işi yarar mı bilmiyorum. bilen arkadaşlar lütfen desteğini esirgemesin

burda detalı bir anlatımı var!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Alternatif olarak aşağıda ki çizim ile transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanmanız gereken malzeme listesi aşağıda ki gibidir.

1 Adet Şebeke kontaktörü (K1)
SCHNEIDER LC1D258P7 - TeSys D kontaktör - 4P(2 NA + 2 NK) - AC-1 - <= 440 V 40 A - 230 V AC bobin

1 Adet İnvertör Kontaktörü (K2)
SCHNEIDER LC1D098P7- TeSys D kontaktör - 4P(2 NA + 2 NK) - AC-1 - <= 440 V 20 A - 230 V AC bobin

1 Adet Yardımcı Röle ( R1)
SCHNEIDER - ZELIO - Arayüz takılabilir röle - Zelio RSB - 2 K/A - 220 V AC - 8 A - soketli

1 Adet Zaman Rölesi (ZR) - ENTES MCB 30

1 Adet : SCHNEIDER - 40 A Nötr kesmeli sigorta (F1) - Şebeke
1 Adet : SCHNEIDER - 10 A Nötr kesmeli sigorta (F2) - 1000 W - İnvertör
2 Adet : SCHNEIDER - 6 A W otomat (F3 - F4) - (Şebeke & İnvertör) Kumanda Koruması

şebeke-invertör.jpg

Ekli dosyalar

• şebeke - invertör.pdf
    26 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
siparişler geçildi faklı markalar ve biraz toplama oldu ancak verilen değerlere uygun komponentler seçildi umarım bir sıkıntı çıkmaz:)) biraz gecikme oldu cevaplar için özür dilerim yardımlarınız içinde teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri