Şofben suyu açınca gücü kesiyor

Selamn aleykum sem marka şofben vardı bi an nolduysa komulatör yandı sadece o bende yedek parca aldim degistirdim calismadi epey ugrastim arastirdm yapamadim sifir sofben alim dedim aldim bugun 230 tlye baymak bt7000 aldım pisman oldum suan hem sinirliyim hem uzgunum degisk bir psikoloji olustu sinirden aktif elektrik barindiran sofbene yumruk atacaktim neredeyse bilen biri varsa yardim etsin birde elektrkci cagirirsam kafayi yerim parada yok zaten
Kabloyu geriye doğru kontrol edin. Buatta ya da ek yerinde bir yerlerde kablo yanmış/gevşemiş/oksitlenmiş vb...
Güce binince kötü bağlantı olan yerde temas kesiliyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kabloyu geriye doğru kontrol edin. Buatta ya da ek yerinde bir yerlerde kablo yanmış/gevşemiş/oksitlenmiş vb...
Güce binince kötü bağlantı olan yerde temas kesiliyor.

arkadaşım zaten bana sorunun %80 orda %20 şofbende olduğunu söyledi şofben sorunsuz çalışıyor fişle çalıştırınca tabi geriye buatdan şofbene giden kabloyu komple değiştireceğim zaten ama hangi tür kablo kullansam bilmiyorum 3x2.5mm - 3x4mm vs vs sigorta zaten 32 amper onu tekrar takacağım ondada sorun yok çalışıyor

arkadaşım zaten bana sorunun %80 orda %20 şofbende olduğunu söyledi şofben sorunsuz çalışıyor fişle çalıştırınca tabi geriye buatdan şofbene giden kabloyu komple değiştireceğim zaten ama hangi tür kablo kullansam bilmiyorum 3x2.5mm - 3x4mm vs vs sigorta zaten 32 amper onu tekrar takacağım ondada sorun yok çalışıyor
Tüm linyeler 2.5mm'lik kablo olduğundan buattan besleme yapacaksanız 3X2.5mm2 kullanın, 4'lük kablo kullanmanızın bir anlamı olmayacaktır.
Sigorta panosundan müstakil bir hat çekecekseniz 3X4mm2 kullanın.

Tüm linyeler 2.5mm'lik kablo olduğundan buattan besleme yapacaksanız 3X2.5mm2 kullanın, 4'lük kablo kullanmanızın bir anlamı olmayacaktır.
Sigorta panosundan müstakil bir hat çekecekseniz 3X4mm2 kullanın.

anladım teşekkürler umarım sorun ordadır duruma göre cevap yazacağım diğer arkadaşlar bilgilensin maksad

şofbenden buat a giden 3x2.5mm2 lik kabloyu değiştirdim şofben çalışıyor yeni aldığım şofbeni letgodan 30 tl eksiğe sattım yapacak birşey yok sorun basitmiş çözemeyen arkadaşlar önce o yola başvurabilir şuan full 3 kademe çalışıyor sorunu önceden çözdüm ama yanıtlamayı unuttum sorun yaşayanlar varsa diye bir öneri o kabloyu değiştirin eskiyse ondan dolayı da 3.kademe çalışmayabilir.
sorunun kabloda olup olmadığını anlamak için 3x2.5m kablonun bi ucuna erkek fiş bağlayıp prize takın şofbeni prizde çalıştırın muhtemelen 3 ışıkta yanacak yanarsa sorun kabloda yanmazsa sorun başka bir yerde.

Son düzenleme:
şofbenden buat a giden 3x2.5mm2 lik kabloyu değiştirdim şofben çalışıyor yeni aldığım şofbeni letgodan 30 tl eksiğe sattım yapacak birşey yok sorun basitmiş çözemeyen arkadaşlar önce o yola başvurabilir şuan full 3 kademe çalışıyor sorunu önceden çözdüm ama yanıtlamayı unuttum sorun yaşayanlar varsa diye bir öneri o kabloyu değiştirin eskiyse ondan dolayı da 3.kademe çalışmayabilir.
sorunun kabloda olup olmadığını anlamak için 3x2.5m kablonun bi ucuna erkek fiş bağlayıp prize takın şofbeni prizde çalıştırın muhtemelen 3 ışıkta yanacak yanarsa sorun kabloda yanmazsa sorun başka bir yerde.
2,5mm kabloyla 3. kademe mi??? Emin misiniz?

2,5mm kabloyla 3. kademe mi??? Emin misiniz?
evet antigron kablo ile bağladım buattaki kabloların uçlarınıda kesip yeniledim tabi bunlardan önce şalteri kapattım komple el feneri merdiven yardımıyla bismillah diye başladım .
Hatta siz böyle deyince kuşkulandım kabloda yazan ölçüye baktım doğru .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri