Şerit led hakkında

Arkadaşlar kafama takılan birşey 12 volt luk şerit led leri trafosuz yani direk 220 olt ile nasıl calıştırabilirim şerit led kullanacağım yer trafoya musait yer olmadığından böyle birşeye ihtiyac duydum kondostostör ve köprü diyorlarla nasıl yapabilirim varsa bi şema felan cok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bu tür beslemeler yüksek/yeterli akım vermez sonracığıma koruma şu bu olmadığından bir kaç ledin gider saatli bomba gibi şerit elinde kalır şimdiden söyleyeyim, ne kadarlık metre beslemeyi düşünüyorsun?

Veya başka önerilerin varmı ben bunu kapı üstüne monte edecegim

LEdine göre metre/w tüketim bilgisi değişiyor onu öğren tavsiyem uygun güçte 12v smps şarj cihazı, kapı üzeri dediğin ev mi araç mı? 1 metre çok bir aydınlatma ile şarjlı elk kesintisinde devreye giren minik aydınlatma arasında çok fark yapmaz sanki. Sakaryaya yapacağım yardım bu kadar :).

Akımı ölçüp yazın buraya. Ona göre
bakabiliriz. Ancak RC ile yapılan
bu tip led sürücüler yalıtımlı olmaz.

Teşekkürler başka birşey deneyeceğim cok sağolun

şerit led 220 volt ile çalışır, ben yaptım ancak ufacık bir pırlama yapıyor, uzun süre çalıştırmadım ne kadar dayanacağı konusunda fikrim yok. şimdi şerit led 12 v olduğuna göre 12x18=216 volt yapar, şerit led 18 parça olması lazım ,her parçayı tekrar lehimlemek gerekiyor ,ilk parçanın + (artı)sına, ikinci parçanın - (eksi)sine, bağlanacak bu şekilde 18 parça bağlanacak, bu seri bağlantı oluyor led çipleri önemli ,3 çipli şerit led ise 3 lü 6 lı guruplar halinde olabilir ,her parça da aynı led adeti olması önemli değil biri 3 lü diğeri 6 lı bir diğeri 9 lu olabilir .burada şerit ledin çip sayısına göre gruplandırmak gerekir 3 çipli ledi 5 li kesersek tabiki çalışmaz üzerine makasla kesme işareti oluyor

Son düzenleme:
Şebeke gerilimi fazlar arası 400V.
olacak şekilde uzun zaman önce
yeniden düzenlendi. Buna gore faz
nötr arası (400/(v3))=231V. (yaklaşık)

20 adet yaparsanız daha iyi olacaktır.

ANCAK! yalıtım konusuna dikkat ediniz.
Trafosuz sistemler yalıtımsızdır!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217