Şarjlı süpürge batarya sorunsalı

Merhaba abiler kolay gelsin herkese elimde 7.2v şarjlı süpürge var devresi ve pili ölmüş ve çalışması için 7.2v nimh pil takmam gerek ancak bende 18650 pil var 2s Bms kartı aldım ve teorik olarak 7.4v yapıyor ancak full şarj da 8.4v yapar ise motora zarar verme olasılığı ne ? Yardımlarınız için teşekkürler piller 4 adet ve 2200 mAh veriyor
Voltaj regülatörü ile düşürmeyi düşünüyorum veya motoru 8.4 volt için sardırsam mı ?

Son düzenleme:
motor akımına uygun pil ile motor arasına örneğin 3 adet seri diyot bağlayınız. ( bir diyotun üzerine 0.7V gerlim düşer ) . Böylece gerlimleri biribirne eşitlersiniz.

Piller laptoptan çıkma 4 adet yapmayı düşünüyorum
6 adet nimh pilin ful şarjı 8.64 volt yapıyor merak etmeyin sorun çıkmaz. Paralel bağlı iki pili seri bağlayarak kullanın. Pillerinizi almadıysanız sony vtc serisinden iki tane seri bağlasanızda yeter.
2 seri 2 paralel 4 amper üstü yapıyor

Son düzenleme:
Öncelikle şarjlı vidalama / matkap ve süpürge konularını okuyunuz lütfen. HAngi pil olur neden öneriliyor sorularınıza cevap bulursunuz.

Süpürge motorunun gücüne göre değişir. Gittiği kadar, denemeden bilinmez.

Söylediğiniz akımlar pillerin kapasiteleri.

Size lazim olan pillerin anlık verebileceği akim önemlidir.

Birde piyasada bms olarak satılan kartlar pil koruma kartıdır. SARJ devresi degildir. Lityum pilleri sarj ederken buna dikkat ediniz. Elinizde kalmasın.

Eski 3 adet 1.2 v - 1.5 ah piller yerine 3 adet 1.2 v - 2400mah pil takımı taksam problem olir mu arkadaşlar. Piller ni cd

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri