İşletmede bulunan bütün Kakr aynı anda atıyor

Ana panoda bulunan nötr barasını toprakla irtibatlandırdım.
Sen sıfırlamanın babasını yapmışsın üstad :) Daha toprak moprak ne lazım :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Doğrusunu söylerseniz düzeltme şansı hala elimizde üstad.

Önce nötr ve topraklama baralarını ayırıp sağlıklı bir topraklama ölçümü yapın ; daha sonra faz-nötr ; faz toprak değerlerini tekrar kontrol edin ; çıkan değerlere göre bir yorumda bulunmak lazım ........

Son düzenleme:
Nötr ve toprak baraları zaten birbirinden ayrı üstad. Ben topraklamayı da yenilemeyi düşünüyorum.

Nötr barası için ayrı bir topraklama yaptım. Koruma topraklaması ile ara mesafesini 30m yaptık.

Arkadaşlar,

Ekte bulunan döküman sanıyorum sorunuzu çözecektir.

Topraklama sisteminiz IT . Bu sistemde ilk kaçak akım arıza olduğunda kaçak akıdan dolayı sistem OFF olmaz. 2. bir kaçak akım arızası oluştuğunda sistem OFF olur.

Ekli dosyalar

• IT sistem nedir.pdf
    63.9 KB · Görüntüleme: 37
IT topraklama sadece ameliyathane ve yoğun bakımda var oranın da hattı ayrı. hem IT hem TN sistem mevcut.

O zaman Amaliyathaneler için ayrı, bir trafo diğer üniteler için ayrı bir trafonuz olması gerekmekte.

Ekteki dökümana dikkat ederseniz, IT sistemde trafonun yıldız noktası topraklanmıyor.(işletme topraklaması)

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,020
Son üye
onur3647382

Yeni konular

Geri