İşler neden böyle durgun ??

bilgisayar isinde iken japonyadaki tsunami nedeni ile ilk aylar elimdeki hddleri cogaltmadigima uzulmustum, 600 lira bosta mi ne vcardi olaydan bir hafta once 1 tb in bana gelisi 100 lira idi ki hatirlarainiz o donemlerde 150 tl ye satilirdi:)
iste dusunemedim almadim derken sonradan alsam da elimde patlayacagi cikti. cunku kusura bakmayinda kimse 350 tl deyince hdd almiyordu.
hdd piyasasindaki bu tek degisijlik-tum hddler japonyada uretiliyor. yani ic aksamlari- tum bilgisayar piyasasinin icine etmisti, ben de baktm batacam birakmistim.
sonra telefon piyasasinda iken bu dolar zammi yuzunden batacak duruma geldim.
kisacasi
1 gelen urun azalmasi ya da toptancilarin elndekini saklamasi
2 gelis kurunuh oynamasi
bu iki etken piyasanin canina okuyor.
bu isin siyasetle alakasini konusmay gerek yok. olayi a partisi be cemaatine getirmeye de gerek yok, o kisilere oy veren de prim veren de biziz, ettigimizi cekiyoruz, bu kadar basit.
bakin ingiltereye?
ilk cikan iphoneleri fiyatina ve reklamina gore cok geride oldugu icin geri toplatmis bir maliye bakanlari var.
ya da volvo tum parti araclariji dunyada bir hata nedeni ile geri topladi turkiyede sadece tamirine gidildi:)
bir kere sadece resme bakip hukum veren bir tuketici haklarimiz var ya.
kisacasi turkiyede kucuk esnafin da tuiketicinin de insan hakki yok! bunu kafamiza sokalim.

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri