İşler neden böyle durgun ??

1N4007

Üye
ben elektronik kart basımı işi yapıyorum. Genelde üniversitede okuyan öğrencilerin proje ödevlerini yapıyorum. Geçen sene bu zaman larda işden başımızı kaşıyamazdık ama bu sene resmen yaptığım btün devreler elimde patladı sadece bende mi bu durum böyle yoksa elektronikle uğraşan herkes de mi aynı durum var ?? doların çok yükselmesi buna sebep olabilir mi acaba ???

doların yükselmesi başlı başına herşeyi durdurdu alımlar yapılmıyor projeler erteleniyor şu an

ben elektronik kart basımı işi yapıyorum. Genelde üniversitede okuyan öğrencilerin proje ödevlerini yapıyorum. Geçen sene bu zaman larda işden başımızı kaşıyamazdık ama bu sene resmen yaptığım btün devreler elimde patladı sadece bende mi bu durum böyle yoksa elektronikle uğraşan herkes de mi aynı durum var ?? doların çok yükselmesi buna sebep olabilir mi acaba ???
Yapılan işlerde kullanılan para birimi dolar 1,8 tl.den 2,7 oldu.%50 zamlandı.Geçen 50 dolara sattığın veya aldığın şey yine 50 dolar ama tl de 50 dolar geçen 100tl bile değildi bu sene neredeyse 150tl oldu!Birde seçim yaklaştı bunedenle de yatırımlar beklemede bence!

İlgili bakanlar ! dolardaki artışın,vatandaşa etkisi olmayacağını söylemişti ! Başka bir sebep vardır mutlaka !

İlgili bakanlar ! dolardaki artışın,vatandaşa etkisi olmayacağını söylemişti ! Başka bir sebep vardır mutlaka !
Otomasyon işinde para birimi dolar!Sen petrolü dolarla alıyorsun!Sattığınıda tl ile satıyorsun nasıl etkilemeyecek?O ilgili bakanlar 5 yaşındaki çocukları kandırırlar beni değil!

doların yükselmesi başlı başına herşeyi durdurdu alımlar yapılmıyor projeler erteleniyor şu an

aynen katılıyorum en basiti aldığım bir ısı sensörü önceden 3.5 tl iken şimdi olmuş 4.5 -5 TL ayrıca kullandığımız parçlar ithal olduğu için dolarla alınıp satılıyor elimizi kolumuzu bağladı ... :(

Seçimin yaklaşmasıda genelde piyasada bir durgunluk yapar.

Allah kahretsin geldimi üst üste geliyor yaptığım bütün dereler elimde patladı allah kahretsin ... :(

İstanbul piyasasında GSM modül önceden bulunuyordu şimdı dolar dengesizleşince esnaf stok yapmıyor buda malzeme tedaığı konusunda aksamalara yolaçıyor ben bulamadım çinden getirtmek zorunda kaldım oda enaz 15 güne patlıyor bızde muşterıye 20 gun sonrasına gun verıyoruz muşterı alternatıf yollara gıdıyor muşterı kaybı

AH be arkadaşım; ne demişler açma yaramı tabib ....... ne işinden bahsediyorsun. Öyle bir ortama geldik ki korsanlar şirket kurup şeflik yapar oldular.

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,199
Son üye
NCA0

Yeni konular

Geri