İş yeri açma arefesindeyim, beyin fırtınası...

sn vatanteknik sizi msn ime ekledim..sitenizden tlf numaranızıda aldım..görüşmekte fayda var,,vereceginiz bilgi ve yardım için şimdiden cok teşekkür ederim..saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sn vatanteknik sizi msn ime ekledim..sitenizden tlf numaranızıda aldım..görüşmekte fayda var,,vereceginiz bilgi ve yardım için şimdiden cok teşekkür ederim..saygılar

yardımcı olabileceğimden eminim en azından benim hatalarıma senin düşmene izin vermem görüşmek ümidi ile...

Güzel Abicim Hayırlısı Olsun. Benim düşüncem Maddi İmkanın ve sermayen varmış. elektroniktende anlıyorsan Cep telefon alımı satımı yap. hep satarken hem alırken kazanırsın. kontör satışı yaparsın. bilgisayar bakımı formatta anlarsın bildiğim kadarı ile . mantıklı bi hesap yaparsak işlek bir yerde dükkan açarsan günde 2 telefon sattın diyelim 25x2 = 50 tl kar olur. 20 tanede 100 kontör satarsın 1 liradan 20 tl de kar ordan gelir.bi tanede bilgisayar formatasan 30 da ordan gelir en kötü günlük 100 tl kazancın olur. 100x30=3000 tl aylık kazancın olur. algı vergi masraf vs. 2000 tl masrafın olsa 1000 tl aylığın olur. en düşük ihitimal. bunun yanında klavye mause cd dvd player bilgisayar oyunu müzik film işide atarsan içine durma yürü git. yükseklere. kısa sürede paranı da kurtarırsın. çevrede yaparsan kimse önüne geçemez. bu benim fikrim. gerisi sana kalmış.

Kulağının arkasını kolla

hayırlı olsun.

saygılar..

İNANÇ,DÜRÜSTLÜK,KALİTELİ MALZEME VDE KALİTELİ İŞÇİLİK

Belirli süre deneyim kazanmadan, çevre edinmeden, maddi işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeden şu ortamda iş yeri açmak göz göre göre batmak demektir.

dukkani acmadan once bir gun icinde sizi arayan en az 4 iyi (=parasini odeyen, ucuzcu olup sizi somurmeyen vb) vede toplamda 10 degisik musteriniz olana kadar, en kucuk dukkan en kucuk masraf en az malzeme, minimum servis gideri buna mukabil, gece yarilarina kadar calismaca, tabani sisene kadar kosturmaca, kendi adini unutancaya kadar teklif vermece.

yani masraflar minimum, cevre olmasi lazim(seni taniyan musteriler) Senin ortaya koydugun bir farklilik olacak. Musteri bu farkliliktan dolayi cani gibi sevdigi parasindan ayrilmaya razi olacak sana gelecek. Ne is olsa yaparim abey dersen kendine yazik edersin. Ayni yerdeki 5bin teknisyenden biri isen seni secmesi icin tek bir yol var: YER
iyi bir yerde dukkan acacaksin, ama her yeni isletme en az 3 sene dayanamazsa basarili olamaz. Zaten iyi bir yerde 3 sene bir dukkani besleyecek birikmisin olsa, teknik is niye yapacaksin, tuccarlik yaparsin. Yani hesap yaparken en az 3 sene icin yap, (birde senin disindaki nedenlerden ekonomik kriz, terorizm filan yuzunden islerin kotu gitmeside var, bunlari kontrol edemezsin ama, gelecek hep pembe gibi bir hayal kurma.)

Kolay gelsin, Allah zihin acikligi versin. Bilegin guclu sagligin yerinde olsun.

Bol sans

(sonradan aklima geldi, ilk baslarda hic bir is kucuk degil, diye dusuneceksin, ama hepsini karli yapmak zorundasin, yani 100kurus kazan 101 harca == sonun felaket mutsuzluk vs. 100kurus kazan ve 99 harca == sonuc bereket, bolluk, guzel gunler. Baska daha buyuk adamlarin yaninda tasaronluk alabilirsin, saat basi calisabilirsin, bu adam benden az biliyor ben bunlara 10 liraya calismam yok, butun bos vaktini dolduracaksin. Ama kaliteli is yapacaksin, malzemede problem var ise yazili olarak belirteceksin, (en azindan sms at, sozle soyledigin hicbirseyin anlami olmaz, gunah kecisi olursun, parani zamaninda vermeme ihtimali yuksek olan, yada siki pazarlikla senin emegini calacak adamlarla calismayacaksin vs vs)

allah yardımcın olsun inşallah herşey gönlünce düşündüğün gibi olur ama rakamla ilgili düşündüğün şeyleri aşman lazım önce 10 bin liraya girebilirsin bi işe kenarda da en az 15-20 bin paran olması lazım diye düşünüyorum sonrası allah kerim tabi...

Heyecan, merak ve endişe içinde; 27 yaşımda dükkanımı açtım... İlk yıl başımı kaşıyacak vakit bulamadım... Bir sürü iş, bir sürü müşteri, bir sürü eleman...
O günkü aklımla, benden çok büyük firmaların müşterileri bile bana geliyor diye düşünüyordum. Meğer kazın ayağı öyle değilmiş... O müşterilerin pek çoğu, diğer meslektaşlarımı çarptıktan sonra bana gelenlermiş.Taze keriziymişim piyasanın... Öz sermaye tükenip, para sıkıntısı çekmeye başlayınca anladım.
İyi usta olmak çok önemli. Ama aynı zamanda iyi bir ticaret adamı da olmalısın. Gerçekten çok zaman zorlanacaksın. Elindeki işlerle boğuşurken, yani ustalık yaparken, işin ticari boyutunu atlayacaksın. Keşke güvendiğin, ticaretten anlayan bir arkadaşın ile ortaklık yapsan. O dükkanın ticari faaliyetleri ile uğraşsa, sen teknik işlerle... Gözlemlerim o yönde...
Şu anda dükkanım yok, bir firmanın saha formeniyim. 3 kez battım. 2 kez dükkan kapattım. Hepsinde de çalışarak battım. Gene dükkan açar mıyım? Evet, ama ticaretten iyi anlayan ve güvenebileceğim biri karşıma çıkarsa... Çünkü ben sadece ustayım...

Hayırlı uğurlu olsun... Rabbim herşeyin hayırlısını, gönlünce versin.

abicim hayırlısı olsun allah utandırmasın genel elektrik tesisat ve kumanda işinden bahsediyosak ilk zamanlar malzemeye pek önem verme, çevre en çok lazım olan , bulunması gerekenlerle basla teferrruata kacma ilk zamanlar müsterin bol olur
mutlaka bi kaç çarpıcı gelir herkes aynı olmaz ama müşteriye pek taviz verme kendi işinden başka işlere girme fiyatını sakın düşürme abicim bırak senin 5 dediğin işi başkası 2 ye yapsın o müşteri eninde sonunda seni bulur bu işler hep ufaktan başlar ilk önce büyük işleri hemen bağlıyamazsın senin basarın ne olacak biliyormusun abi sabır ve zaman, çok zorluklar çıkar zaman gelir ,kenarda sermaye ayırman ger5ekir kusura bakma böle yazdım ama bunlar benim yasadıklarımdan çıkardığım dersler hep ben 23 yaşında dükkan açtım toz pembe hayallerle ama çok yanlışlar yaptım çok da zarar görd,üm şu an sana yazdıklarımı fazlasıyla uyguluyorum ve çok daha iyi şimdi ,eskiden çok para kazandığımı sanıyodum ama 1 sene sonra hiç para kazanmadığımı anladım çünkü hep iş olsun diye çalişmişim
şimdi aklım basıma geldi eski yaptıgım işlerin yarısı bile yok şimdi çünkü beleşçileri başimdan attım ama kazanç eskiye göre çok iyi şu an 5. yılım dükkanımda zaman ve sabır dedim ya şimdi meyvesini yiyorum ama insan başına geldikçe öğreniyor başarılar dilerim
AY ELEKTRİK

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,146
Son üye
ashhh

Yeni konular

Geri