İş yeri açma arefesindeyim, beyin fırtınası...

Bu işe başladıktan sonra devamı gelecektir.İlk 1 yıl zor geçecektir ama işinizin hakkını verirseniz, sonrası güzel olur.

Ya da işini doğru yapıcaksın ama paraları tahsil edemiyeceğin için gün gün borçlanacaksın ve eksiye düşüb batıcaksın sonra yırtığı kapatmak için tekrar işe gireceksin!

Bayağı bir kötümser yaklaştım ama işe girmek doğru müşterilerle daha sağlıklı olur!Hem yüzün yumuşak olmuyacak gerekirse adamdan her saat arayıb paranı isteyeceksin yoksa gel iş bitirdin paranı verelim kardeşim diye kimse söylemez umruda olmaz!

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Acı ama gerçek:
Bu güne kadar bir tarikata üye değilsen,iktidara yandaş değilsen,ülkenin kaynaklarını yandaşlara aktaracak bir siyasi partiye üye değilsen,yüksek mevkilerde seni koruyacak kollayacak eşin,dostun,akraban,hemşerin yok ise rüşvet verip alamıyorsan açma şu işyerini be arkadaş.
Kimbilir ne temiz hayaller ile açmak istiyorsun bu işyerini ama başarman temiz kalman ve tarafsız olarak yaşaman imkansız. Allah yardımcın olsun...Kolay gele..

syn. abim fikir düşüncelerinize aynen katılıyorum,da;ozaman nacizane güzel fikirler ver be abicim,ben aile gecindirmek için iş kuracagım,başta da söyledim hertürlü görüşe fikre acıgım...iş yeri acma demenize sebeplerinden dolayı katılsamda,nasıl bir yol izlemeliyim e de cavap isterim,yada ne iş yapmamı tavsiye edersiniz..
saygılar...

arkadaşım...
öncelikle sana şimdiden kolay gelsin....
yapmayı düşündüğün alanda geniş imkanlar sahip....
eger elektrik konusunda tecrübeli isen yani ev bina ofis elektriğini sıfırdan layıkı ile çekebiliyorsan 380v jenaratörü binaya bağlayabiliyorsan paratoner toprak hattı gibi uzmanlık alanların varsa bir elekrikçi açabilirsin....
yok bu konularda herşeyden bihabersen sadece elektrik sarf malzemeleri satman kendin ve tüketiciler için daha hayırlı lur kanaatindeyim...
öncelikle bir alan secip bu işi yapacağın yeri doğru kestirip ona göre işyeri kiralaman gerekiyor...bunu yaparkende en az bir sen kadar iş yapmama durumunda dükkanını ve evin giderlerini finanse edecek bir miktarı bir köşeye atmalı ve hiç dokunmamalısın...
işyerini açtıktan sonra ise tanınmak için reklam vermeli el ilanları broşürleri hizmet vermeyi sectiğin alana dağıtmalı gerekirse motokurye ile mal teslimi yapmak gibi promosyanlarla piyasaya girmelisin....
eger kuracağın işyeri bir ltd şti olacaksa kamu ve özel sektorlerede mal mal/hizmet teklifleri götürmelisin
saygılar
sonrası allah kerim diyelim şimdilik

syn. abim fikir düşüncelerinize aynen katılıyorum,da;ozaman nacizane güzel fikirler ver be abicim,ben aile gecindirmek için iş kuracagım,başta da söyledim hertürlü görüşe fikre acıgım...iş yeri acma demenize sebeplerinden dolayı katılsamda,nasıl bir yol izlemeliyim e de cavap isterim,yada ne iş yapmamı tavsiye edersiniz..
saygılar...

sn free land;inanırmısın belki 10 kere okudum yazdığım yazıyı.Amacım moralinizi bozmak değil sadece nelerle karşılabileciğinizi hatırlatmaktı.Bu kadar olumsuzluk arasında tabiki dürüst insanlarda var.Siz belkide bunlarla iş yapacaksınız.(inşallah).Nasipten gayrısı olmaz deyip düşündüklerinizi yapın.Ve bir alanda uzmanlaşın....Kolay gele

sn free land;inanırmısın belki 10 kere okudum yazdığım yazıyı.Amacım moralinizi bozmak değil sadece nelerle karşılabileciğinizi hatırlatmaktı.Bu kadar olumsuzluk arasında tabiki dürüst insanlarda var.Siz belkide bunlarla iş yapacaksınız.(inşallah).Nasipten gayrısı olmaz deyip düşündüklerinizi yapın.Ve bir alanda uzmanlaşın....Kolay gele

İnanın moralim bozulmuyor aksine seviniyorum,sizn gibi tecrübe sahibi kişilerden sıkıntıları ögrenmem de gerekli ki,ona göre işime şekil vereyim...fikir veren eleştiren herkesden Allah razı olsun..
İş bitirip tahsil etmek konusunda;meslegin hangi dalında sıkıntı daha cok onu bilmeliyim,,one göre şekil verilebilir...
Mesela burada bir belediye ile temaslarım iyi,ama ödemeleri hep gec yapar belediye..vs. bu gibi örnekler var..
yapılacak işe göre şirket kurmalı,ihale lere girilmesi gerekiyorsa nasıl bir şirket olması lazım..anonim mi,ltd,şahıs...
Bu gibi konularda yardımı olabilecek degerli büyüklerime sesleniyorum buradan..
Bu sitede orta ölcekli,büyük ölcekli,bircok işe imza atmış degerli abilerimin oldugundan adım gibi eminim,bu konu başlıgı altında bana yazacakları 2 satır yazının inanın bana cok faydası olur,,,,
Daha fazla bilgi ve beceriye ihtiyacım var,ben acele etmeyecegim 1 ay daha cebimdekini yerim ama dogru adım atmalıyım,hataya yer kalmadı zaten 2 kez yaptım...kanım biraz hızlı aksada,frenler saglam çok şükür,,,,
fikirlerinizi bekliyorum..ısrarla rica ediyorum..tecrübe sahibi olanlar 2 satır yazsa inanın kitap olur... herkese şimdiden teşekkür ediyorum ....

valla ben senin yerine olsam tek elektrik işi yapmam onun yanındada otomasyon işleri yaparım tabi otomasyondan anlıyorsan

melih bey fazla iş yapmamış olsamda otomatik kumanda yı hem okurum hemde uygularım..saygılar..

Eğer dükkan açıp hem malzeme satayım hem iş yapayım diyosan dükkanı işlek bir yere açmalısın.Öncelikle şirket kurma şahıs firması aç.Eğer ihtiyaç olan bir yere dükkan açarsan her türlü malzemeden koy .Yok eğer firma çağında iş yapayım diyosan oda olabilir.Elektrik le ilgili her türlü konuda çalış.Güvenlik kamerası tesisat diafon v. s.Bol bol çevre yapman lazım mütehaitlerler yada büyük firmalarla alt yüklenici olarak çalışabilirsin.Sağlam bir iş al sermayeni orada kullan gerisi gelir zaten.Piyasa çok berbat o yüzden sağlam firmalarla çalış .Kolay gelsin.

-Gidin en yakın bir gazete bayinden Gençbeyin satın alın eğer işe yaramazsa hesabımı silerim :) Söyledeğim sözlerini ancak o dergiyi satın alırsanız görebilirsiniz..
saygılarımla....

Allah razı olsun verdiginiz fikir ve düşünceler cok güzel..
Ama daha cok veriye ihtiyacım var,diger abilerimde bi baksalar,,böyle böyle kafamda şekillenir..sn. yavuz 31 10 ay olmuş siz açalı daha sizde yenisiniz Rabbim sizide utandırmasın,sizden ricam bana liste halinde yaptıgınız harcamaları yaparmısınız..kira,malzeme,evrak giderleri,muhasebe vs. gibi ..
şimdiden teşekkür ederim,,saygılar...

arkadaşım öncelikle hayırlısı olsun benim sana tavsiyem fabrikalarla iltibata geç sanai sektörüne dalış yap ama benim gibi fazla müşteriye güvenip açılma bir çok müşterimde param kaldı güvendik adamlar iflas etti ama bir şey diyemedim çünkü admların işi iyiken beni sırtında taşıdılar ama iflas ettiklerinde zaten ben sırtlarından indim en güzel parayı öyle kazanırsın , öyle malzeme satmakla evlere iş yapmakla inşaat elektiriği çekmekle sadec kendine acı ve eziyet çektirirsin ne olursa olsun hangi iş alan olursa olsun kesinlikle işi kapmak için fiyatı piyasanın altına düşürme bu sefer sen düşmüş olursun senin için derlerki ucuz ama beceriside az sermayenide öyle ampüle düğmeye yatırma benim sana tavsiyem eğer sanai ile uğraşacaksan en az 10 bin cebinde nakit kalsın arasan daha fazla bilgi veririm sana
Fehmi Vatansever
**** *** ** **

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular