önerebileceginiz plc projesi...

youngman_2

Üye
slm arkadaslar
ben odtu tubıtakda staj yapıyorum 3 haftanın ılk gunu bugun 3hafta daha devam edecek stajım.bıtımınde ıse bi sunu yapmam lazım mıs bugun ogrendım.eger etkılı bır sunum yaparsam burda ıse alınma ıhtımalımde cok yuksekmıs bana lutfen yardımcı olun nasıl bır plc projesı en etkıleyıcı olur sımdıden çok tesekkur edıyorum bu benım ıcın çok önemlı arkadaslar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
servo sistemlerin kontrol edildiği step motor olan bir proje olabilir.

hocam biraz daha açık yazabilirmisiniz siz e zahmet

Şu ana kadar yapmış olduğun staj süresi içerisindeki gözlemlerine dayalı olarak görev yaptığın işletme, tesis veya nasıl bir yer ise oranın işine yarayabilecek bir proje olursa senin açından daha iyi olur sanırım. Çünkü işlerine yarayan bir şey olursa daha fazla akıllarında kalır.

evet dogru diyorsunuz peki aklınıza bolumumle alakalı guzel bır seyler gelıyormu

vallahi üstadım ben servoların pek ilgi göreceğini sanmıyorum benim merak edip yapamadığım bişi var aslında adam yapmış plc ile indiksiyon ısıtma kontrolü yapmış kartları hazır almış bu konu çok zorludur aslında ilgi çekebilir sonra çlçme tekniği üzerine bi takımuygulamar ilgi çekebilir

pekı uygulamsı cok zor olur mu protatıp olarak yanı elımız de plc var sade

üstadım zor olur ama gerçekten etkilersin bunu birisi tez gibi bişi yapmış ama daha eski tarihlerde rezonans üzerine falan bilgin varsa kısa bir araştırma yap derim ama tecrübem az diyosan ısıtma temelli etkileyici bişiler bulabilirsin parasal olarakta ne kadar açılabilirsin bu da var biliosun para heryerde oldugu gibi sunum için hazırlanan projeninde kapısını açar :D

evet dogru diyon ustat ısıtma temelli derken ısıyı ölç işte bir şeyleri aktif hale getir tarzada bir seymi öneriyorsun

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri