ödevime yardım?

arkadaşlar benim proje yapmam gerek . ne kolay nede zor bi devre tavsiye edebilirmisiniz??? proje çekli bide açıklamalı olsun lütfen:(:(:(:(

yardım ederım elımden gelen PCB ve yazılım olur konuyu sızın bulmanız lazım

2ql8nwk.jpg

Devredeki NE555 osilatör olarak çalışır ve 1,4 Khz çıkış frekansı üretir.Bu frekans ile simetrik olarak bağlı transistörler, sırası ile iletime geçerek çıkış akımının yükseltilmesini sağlarlar.NE555 in çıkış sinyalinin pozitif alternansında 2N3055, negatif alternansında MJE2955 sırası ile iletime geçerler.Transistörlerin çıkışında elde edilen yüksek akımlı kare dalga sinyali, diyot ile doğrultularak akım regülatörü olarak bağlanmış 7805 regüle entegresine uygulanır.Entegre ile şase arasına bağlanmış kalem piller şarj edilmeye başlar.Devre 6-8 arası kalem pili seri bağlı olarak şarj edebilir.

Kalem Pil Şarj Devresi-Prenses unutma şarj edilen pil kalem pil olucak yukarda açıklamasınıda yazdım.
Kolay Gelsin

çok genel bir yardım istemişsin bu yapacağın projenin muhakkak ki belirli kriterleri vardır önce onları bi açıklasan daha iyi olur. mesela ne tür malzemelerin kullanılması şart ya da maliyet ne kadar basit bir elektronik- hobi devreleri denilenlerden mi, yazılım şart mı vs vs....? ;)

ya ben elektronik bi devre istiyorum bu bitirme projesi gibi bir şey olcak benim için. karmaşık bi devre olmasın hani devrede kullanılacak malzemeler bulacagım elemanlar olsun... bu arada yardım larınız için tşk bekliyorum devrelerinizi:))) bu arada devre çalışmazsa dersten kalırım ona göre..:))))

Devredeki NE555 osilatör olarak çalışır ve 1,4 Khz çıkış frekansı üretir.Bu frekans ile simetrik olarak bağlı transistörler, sırası ile iletime geçerek çıkış akımının yükseltilmesini sağlarlar.NE555 in çıkış sinyalinin pozitif alternansında 2N3055, negatif alternansında MJE2955 sırası ile iletime geçerler.Transistörlerin çıkışında elde edilen yüksek akımlı kare dalga sinyali, diyot ile doğrultularak akım regülatörü olarak bağlanmış 7805 regüle entegresine uygulanır.Entegre ile şase arasına bağlanmış kalem piller şarj edilmeye başlar.Devre 6-8 arası kalem pili seri bağlı olarak şarj edebilir.

Kalem Pil Şarj Devresi-Prenses unutma şarj edilen pil kalem pil olucak yukarda açıklamasınıda yazdım.
Kolay Gelsin

tşk başka devreler varmı???

Prenses özelden mesaj attım sana .

biltek tubitakın sitesinde kendimiz yapalım bölünde bir çok devre var oraya bir bakın isterseniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri