Üzerine yazandan fazla değer olan kondansatör.

Hocam kabul edilebilir vloss ve esr değerleri nedir?

Hocam kabul edilebilir vloss ve esr değerleri nedir?
Örnek olarak resim ekledim vloss yüksek olan diğerine göre daha bozuk.kondansatorleri diğer parçalar gibi düşünmeyin kondansatörler insan gibi yaşlanıyor.yaslandikca bozuluyor.vloss ve iç direnç artıyor. Kapasite aynı kalsa bile problem oluşuyor.her devre için geçerli değil fakat önemli bir durum genelde insanlar sadece kapasiteye bakıyorlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-10-06-10-15-00-023_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-10-06-10-15-00-023_com.google.android.apps.photos.jpg
    109.9 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2023-10-06-10-14-53-725_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-10-06-10-14-53-725_com.google.android.apps.photos.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 13
Örnek olarak resim ekledim vloss yüksek olan diğerine göre daha bozuk.kondansatorleri diğer parçalar gibi düşünmeyin kondansatörler insan gibi yaşlanıyor.yaslandikca bozuluyor.vloss ve iç direnç artıyor. Kapasite aynı kalsa bile problem oluşuyor.her devre için geçerli değil fakat önemli bir durum genelde insanlar sadece kapasiteye bakıyorlar.
Çok doğru teşükkür ederim

Çok doğru teşükkür ederim
o yüzden sağlam bir kondanstörle karşılaştırma yap diyorum. başımıza geldi, devre arıza veriyor, kondanstörü söktük kapasitörmetre sağlam ölçtü ama, esr zımbırtısı ile karşılaştırmalı ölçtüğümde yetersiz (özelliğini kaybetmiş) olduğunu gördük. yenisini takınca sistem çalıştı. (ac-dc fark etmiyor)

o yüzden sağlam bir kondanstörle karşılaştırma yap diyorum. başımıza geldi, devre arıza veriyor, kondanstörü söktük kapasitörmetre sağlam ölçtü ama, esr zımbırtısı ile karşılaştırmalı ölçtüğümde yetersiz (özelliğini kaybetmiş) olduğunu gördük. yenisini takınca sistem çalıştı. (ac-dc fark etmiyor)
Çok teşekkür ederim Usta değerli tavsiyeleriniz için.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri