ÜRETİLEN ENERJİ VE KULLANIM SOLAR SİSTEM

recep0909

Üye
Arkadaşlar geniş çaplı bir araştırma yaptım pek netice alamadım.
Benim 2 sıkıntım var şuanda 100v 2 adet solar panel 600w inventer ve 150a akülü bir sistem kurdum kaç watt ürettiğimi açık ve net bilmiyorum.
Ve evde kullanılan
televizyon
aydınlatma 15w*6ad
sebil su soğutma
buzdolabı
birde tavan vantilatörü kullandığımızı var sayarsak (60w) toplam 24 saatte kaç watt elektrik kullannırız ve bunu karşılamak için ne derecede bir solar sisteme ihtiyaç duyulur?
Bilgisi olan yardım edebilir mi birde üretilen enerji nasıl hesaplanır?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
18 volt 36 volt solar panel duydum ama 100 volt duymadim bu 100 watt 18 volt panel olmasin?

arkadaş yanlış yazmış 100 watt lık panel işini gormez enaz 400 watt olmalı oda 24 saat kesınlıkle yetmez kullandığın cihazların toplam watt gucunu yazsaydın yaklaşik sistem tavsiye edebılırdı burada arkadaşlar

Mrb Recep Bey .
Verdiğiniz bilgilerle size yardımcı olunamaz. Bilgileriniz eksik. Cihazların çektiği güçleri belirtmeniz lazım. her cihazın marka ve modeline göre çektiği güçler arasında bazen çok ciddi farklar olabilir. Kullandığınız Tv nedir (CRT,LCD vs.. , ekran boyutu vs.. veya çektiği güç.)? Aynı şekilde sebilinde değeri nedir? En fazla gücü buzdolabı harcar. Buzdolaplarıın marka modeline göre harcadıkları güçler arasındaki farklar bazen çok büyüktür. Birde bu cihazlar ne kadar süre açık. Mesela TV sürekli kullanılmıyordur. Maksimum çalışma süresini belirtirseniz daha net bir bilgi vermiş olursunuz. Birde sistemi hangi ilde kuracaksınız?
İyi çalışmalar..

bilgiler biraz yanlış evet cihazlarn güçlerini belirteceğim o zaman sorunu çözmüş oluruz haklısınız.

2x100W PV = 200W
1Adet 150AHAkkuX12V=1800W Toplamda 2Kw diyebiliriz yanlis olmazsa
60Wx24 Saat= 1440Wh

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular