Ülkenin kaynaklarını sömürenler ve Memur olup kağıt üstünde mühendis olarak kalanlar.

türkiyede muhendisi teknisyenı bir kendıne guvense neler yapar da önce kendıne guvenmelı özeldede kamudada yaygın laftır elın gavuru yapmış be gardaşim veya almanlar için soylenır madein germany den şaşmıyacaksın:) bu kelımeler çok duyulur kelımeler almanlarla yaşadığım bir olayı anlatayım bir makına getırmışler universıte laboratuvarlarından bırıne makına voltaj dengesızlığınden kendını korumaya alıyor montaja gelen alman muhendisler sıkça kullandığımız kelıme:) ben onlar için kullanacağım at gözluklu sadece işini goren kişiler sağa veya sola bır vida bırak onu sıkmak akıllarına gelmez gormezler çunku:) fazla uzatmadan makınayı çalıiştıramayınca benı gelıp aldılar emeklı olmuştum:) gıttım makınada hiçbişey yok sadece türkiye şartlarına yabancı makına:) uzerınde kontrol kartında bir sıgorta var yanıyor 125 mA ben 200 mA takın makına çalışacak dedım alman muhendısler kıyametı kopardılar olmaz dıye sonunda almanyada fabrıkayı aradık okey aldık sıgortayı benım dedığımı taktık makına çalıştı ama allah var :)tebrık ettıler

kisa bır cevap vereceğım filiz kardeşime:) ben teknisyen olarak emeklı olduğum araştırma laboratuvarına yerıme iki elektronik muhendısı aldılar sonradan zıyarete gıttığımde çalıştığım laboratuvarı masalar piril pirıl boş tertemız:)orada yapılan işler dışarıda yaptırılıyor

Alın işte mükemmel bir örnek yani mesleğini severek yapmayınca, ilgi uymayınca insan kendini geliştirmiyor... Sabah 8 akşam 5 git gel başka bir espirisi kalmıyor... :)

Kamuda 23 yıllık teknisyenim,iki yıl da özelde çalıştım.Acizane değerlendirmem şu ki : Altın heryerde altındır,kamuda veya özelde farketmez.Ünvanı teknisyen olupta kamuda mühendis arkadaşların yapamadığı bir çok yeniliklerin altına imza atan , milli sermayemize milyar liralar kazandıran arkadaşlarımız olduğu gibi "ben nizamiyeden giriş yaptıktan sonra yevmiyemi hak ederim arkadaş ,amir beni çalıştırsın" deyip afedersiniz dürtükleyince işi (gönülsüz) yapan işci arkadaşlarda var. ALLAH'a şükür 2. tiplerin nesli bizim burada tükenmek üzere.Aynı işyerinde çok donanımlı ve disiplinli işletme müdürümüz vardı işi çok iyi bilen bakanlıkta isim yapmış müdürümüze iş yaptırma usül ve yöntemine haklı olarak itiraz eden elektrik mühendisimiz herkesin önünde restini çekti ,kamudanda istifa etti.Şimdi İstanbul'da iyi bir firmada iyibir konumda çalışıyor.Kamuyu yatış yeri olarak görenleri haklı çıkartacak kamu çalışanı arkadaşlar 72 milyon vatandaşımızın hak ve hukukunu nereye koyacaklar merak ediyorum?İşin birde bereket boyutu var ; katılırsınız katılmazsınız bilemem biz kazancımızı ne kadar hak ediyorsak o paranın bereketi bize okadar döner.Ben aynı işi yapan arkadaşla çalışırken kaytarıyorsam o arkadaşla aynı parayı alıyorsam ikimizde çarşıdan LCD tv almaya gittiğimizde ben enkazık tarifeli ürün satan avm den alırken diğer arkadaşım indirimli satış yapan bir beyaz eşya mağazasından alışveriş yapar :) Uzun yılların tecrübesidir yabana atmayın çocuklarımızın okul hayatı,iş hayatına varıncaya kadar herşeyde bu örnekleri görebiliriz.Onun için kamu -özel tartışmasını bir yana bırakalım yaptığımız işi severek ve isteyerek başarılı bir şekilde yapalım.Kazan - kazan misali hem biz hem kamu hemde şirketimiz kazansın.....hepinize hayırlı bol kazançlar dilerim saygılarımla.....

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,208
Son üye
UmutGK0

Yeni konular

Geri