Adaptör hakkında bilği , fikir önerisi . Teşekkürler .

değerli ustalarım, konuyu başından beri takip ediyorum / okuyorum. laptop adaptörü ??? azcık fransızım desem de, ara sıra tamir filan ettiğim naneler. bendeki naneler bana ötmüyor, yada benim kulaklarım duymuyor. zaten ötse de çınlamamdan dolayı duymam. az önce sadece merakımdan kulağıma dayadım ama ses filan yok. ya bendekiler normal, ya da ben arızalıyım. bendeki laptop kızımın eskisi hp.

sesi dinledim ustam, bu trafo sesi gibi geldi bana...

% 89 kadar trafo sesi - % 90 sonrası civiltili ötme sesi ..

Batarya %99 da ve aynı ses geri geldi.
@paskomya usta ses çok zor duyuluyor, kayıt alabilmek için baya bir uğraşmıştım hatta Dell ve Hp nin sesini kaydetmeyi başaramamıştım. Hp nin adaptörü Asustan çok daha az ses çıkarıyor.

% 89 kadar trafo sesi - % 90 sonrası civiltili ötme sesi ..
Batarya %99 da ve aynı ses geri geldi.
@paskomya usta ses çok zor duyuluyor, kayıt alabilmek için baya bir uğraşmıştım hatta Dell ve Hp nin sesini kaydetmeyi başaramamıştım. Hp nin adaptörü Asustan çok daha az ses çıkarıyor.
güzel ustalarım, her zaman dediğim gibi benim kulaklar azıcık arızalı. sağır filan değilim. duymak istediğim sesi en kötü olasılık kulağıma dayar dinlerim. bendeki laptop adaptörlerinde ben gürültü duymadım. ya ben arızalıyım yada şanslıyım. hani daha önce asus ta kullandım, dell de, kızıma monster almıştım onda da ses yoktu. sorun ben olabilirim ben kendi deneyimimi paylaştım.

güzel ustalarım, her zaman dediğim gibi benim kulaklar azıcık arızalı. sağır filan değilim. duymak istediğim sesi en kötü olasılık kulağıma dayar dinlerim. bendeki laptop adaptörlerinde ben gürültü duymadım. ya ben arızalıyım yada şanslıyım. hani daha önce asus ta kullandım, dell de, kızıma monster almıştım onda da ses yoktu. sorun ben olabilirim ben kendi deneyimimi paylaştım.

Her adaptörde bu sorunlu ses olmuyor .

Örneğin : Delta ADP -200JB F adaptörde tüm şarj anında çok az trafo sesi gibi , civilti sesi hiç yok .
Tasarım mühendislik , kulllanılan malzemeler vs ( Delta ADP -200JB F adaptör gibi ) etkisi olmalı !!!

@arkaplan ustam aşağıdaki videoya göre sizin sonuç ne çıkıyor. Bende 14,8 kHz çıktı. İbreye göre 110 civarı.

Son düzenleme:
benim kulaklar bayağı gitmiş galiba :(
1715752663044.png

Konuyu toplarlama bu yazım diyebiliriz .
Hatırlatma post 5 deki alt video gösterimi .

Bu alt link tamir videosundaki ses gibi benim adaptörde çok inceden ( trafo sesi ) duyuluyor .
Adaptörün kalitesine bağlı ses desibeli çok hafif artış gösterebiliyor
Çoğu adaptörde tamamında da görebiliriz . ( doğal sayılıyor )

Bu alt link tamir videosundaki ses aşmış arızalı olduğunu belli ediyor .
Benim adaptörün % 90 şarj öncesi bu arızalı adaptörün sesi gibi çok inceden ( tüm adaptörlerde var )
Çok inceden : ( kulağını adaptöre dayanıp var ile yok arası tabiri )

Chicony adaptör 21A-200P2B Benim adaptörün
% 90 şarj öncesi trafo sesi ( inceden normal sayılır ses )
% 90 şarj ses civiltili inlemeli ( inceden sorunlu ses benim açımdan görüyorum )

Benin düşüncem % 90 şarj ses civiltili inlemeli
Chicony adaptör 21A-200P2B benim adaptörün şarj etme yavaşladığı zaman tasarım mühendisliği zayıf olarak görüyorum .
Çünkü : Delta ADP -200JB F adaptörde % 90 şarj ses civiltili inlemeli ses yok .

Baştan sona video tamamı .

Başlangıç aşırı ses . ( tamir öncesi )

Başlangıç ses yok . ( tamiri sonrası )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ...

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular