Ülkenin kaynaklarını sömürenler ve Memur olup kağıt üstünde mühendis olarak kalanlar.

Çocuk polisin gözü ününde elinde taş ile ıslıkla birlikte dükkanın önünde turluyor, eninde sonunda dükkanın camlarını kıracak bu belli!!!

Şimdi hangisi olur acaba?
a-) Polis camın kırılmasını bekler ve çocuğu cezalandırır.
b-) Polis çocuk taşı atmadan çocuğu uyarır ve camlar kırılmadan gerekli önlemi almış olur.

Konunun başlığı bile polemiktir, konu içindeki tutarsızlıklarda çabası. Ben insanları tahrik ediyim ama kimse beni muhatap almazsa sorun olmaz ise benim suçum yok!!! ama belki bu arkadaş mahsundur, çalıştığı iş yerinden biri pc yi açık bulmuş yazıyordur, kim bile bilir!!!!

Dostum üslubunu gözden geçir evvela ve neyi savunduğunu ne yazdığını bir kez daha gözden geçir...
son olaraksa genel olarak yazıyorum ve bu konudaki son yazım olacak: öncelikle bu konuda yazılmış yüzlerce yazı var bu forumda çok kez tartışmalar yaşandı,ara butonunu kullan başlık açmadan evvel o konuları bulduğunda ise ufkun genişler mi onu bilemem + kimseyi kimseye şikayet etmedim yalnızca bu başlığın ne ifade ettiğini yönetici burda konuyla ilgili yazdıktan sonra söyledim...

Çocuk polisin gözü ününde elinde taş ile ıslıkla birlikte dükkanın önünde turluyor, eninde sonunda dükkanın camlarını kıracak bu belli!!!

Şimdi hangisi olur acaba?
a-) Polis camın kırılmasını bekler ve çocuğu cezalandırır.
b-) Polis çocuk taşı atmadan çocuğu uyarır ve camlar kırılmadan gerekli önlemi almış olur.

Konunun başlığı bile polemiktir, konu içindeki tutarsızlıklarda çabası. Ben insanları tahrik ediyim ama kimse beni muhatap almazsa sorun olmaz ise benim suçum yok!!! ama belki bu arkadaş mahsundur, çalıştığı iş yerinden biri pc yi açık bulmuş yazıyordur, kim bile bilir!!!!

Hala varsayımlarla konuşuyorsunuz gülüyorum size affınıza sığınarak olaya mühendis gibi yaklaşın lütfen Yelek87 bey ayrıca teorinizi çürüteyim hemen aylık 1.000.000 tl elektrik faturası ödeyen dev bir işletmenin elektrik-elektronik mühendisiyim peki sen ne iş yapıyosun önce onu bir söyle bir bilelim ayrıca ben insanları ünvanıyla değil yaptıklrıyla değerlendiririm söyle bakalım ne yapıyorsun mesleki olarak neredesin neler biliyorsun....

Dostum üslubunu gözden geçir evvela ve neyi savunduğunu ne yazdığını bir kez daha gözden geçir...
son olaraksa genel olarak yazıyorum ve bu konudaki son yazım olacak: öncelikle bu konuda yazılmış yüzlerce yazı var bu forumda çok kez tartışmalar yaşandı,ara butonunu kullan başlık açmadan evvel o konuları bulduğunda ise ufkun genişler mi onu bilemem + kimseyi kimseye şikayet etmedim yalnızca bu başlığın ne ifade ettiğini yönetici burda konuyla ilgili yazdıktan sonra söyledim...

Teşekkür ederim bakın saldırıya geçmek yerine yapıcı yorumlar yapılabiliyormuş dediğinizi yapıp konu başlıklarına bakacağım....

iyi çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Entrasandır, soz zamanlarda kamu ile ilgili çok konu açılıyor, biri kamuya girdim iyi etmişmiyim acaba diye açıyor, biri bilmem ne diye açıyor sanırım birileri için kamu özel tartışmaları keyif veriyor. Bu konuda yazdığım uzun mesajta her şey yazılı, öyle diğer konulara aramaya gerek yok. Haftanın 3 günü çalışmaya ilk işinde 2 bin lira maaş alan şimdi 2.500 tl ye Türkiyenin en güzide kurumlarında çalışan kişi kamuya yüksek ücret için geçmeye çalıştığınamı inanalım.

Şimdi sorsan kamuda çalışanlar dahil herkes bu devlette çalışıp yatanlardan dert yanar. Peki bu yatanlar kim???? Kime sorsam kimse yatarım demiyor ama çoğunluk yatıyor diyor. Ben yatmıyorum, sen yatmıyorsun, o yatmıyor, peki ulan yatan kim??? Yatan kim söyleyeyim , millet yatıyor diye dert yanıp kendini çalışkan göstermeye çalışan tiplerdir!!!!!

Ben nerdemi çalışıyorum, Cambridge üniversitesinde kadrolu kürek sporcusuyum, her yıl yarışma döneminde Birmingham sarayında kraliçe masasında beraber yemek yiyoruz. İnanmadın mı yoksa? Başka bir nick alıp geldiğimde ise Hong Kong ta çalışan siemens li bir mühendis olurum, başka bir nick alıp geldiğimde ise müsteşar olurum kim bile bilir. Nasılsa kamuda çalışanlara ana avrat küfür edilmediği sürece ne kadar giydirsen giydir serbest. Millette ne kamu kompleksi varmış kardeş!!!!

Norveçin kuzey ormanlarında Troll adında devler yaşarmış, bunlar insanların korkularıyla beslenirmiş. İnsanları korkutmak için insanların yaşadığı bölgelere garip sesler yollarmış, eğer siz bu seslerden korkarsanız yada cevap vermeye kalkarsanız bu yaratıkları daha büyütürmüşsünüz. Bu sebeple orda yaşayan halk" ikke mate trollet" deyip birbirlerine teskin edermiş. Bu yıllar sonra internet aleminde tartışma forumlarına "dont feed the troll" olarak yerleşmiş. Yani amaçı sadece ortalığı karıştırmak olan kişilere cevap yazıp onun istediği ortama getirmeyin demekmiş. Bu sebeple bu konuya artık yazmayacağım. Forumda yeterince Troll var zaten.

Son düzenleme:
Benim mesajlarımda imalı hakaretler yok Yelek bey ama aynı hassasiyeti siz malesef gösterememişsiniz Forumdaki bir çok adamı troll yerine koymuşsunuz. Bravo size ayrıca benim yaptığım işi herkes sorguluyor hergün sabah amirime dün işletmede neler olduğuna dair rapor veriyorum her hafta toplantılar oluyor elektrik ile ilgisi olmayan insanlar bile yaptığım işi eleştiriyor buda bende itici bir güç oluşturup kendimi dahada fazla geliştirmeme sebeb oluyor...Ancak sizin dokunulmazlığınızmı var anlamıyorum biri sizin yaptığınız işi sorunca hemen salırıya geçiyorsunuz hiçkimse sizi sorgulayamıyacakmı Yelek bey... Yazık yaaa..

Ben sadece kamuda çalışan mühendis meslektaşlarımın mesleğimiz adına ne işlerle uğraştığını merak ediyorum çünkü bende kamuya geçmeyi düşünüyorum ve hala hararet içerikli yorum yazmanıza rağmen meslek adına ne yaptığınızı yazmadınız buna cevap vermiyecekseniz lütfan başka yorum yazmayınız.....

Sayın üyelerimiz lütfen konuyu kişiselleştirip garip deyimler üretmemeye özen gösterin.

Eğlenceli bir konu olmuş... :)

Demek mühendislere, diplomatik konuşma sanatı dersi de veriliyormuş... :)

Sayın Aksi bey ben kimseye imalı da olsa hakarette bulunmadım yine tekrarlıyorum kamuda çalışan arkadaşlar mesleğimiz adına bütün gün ne yapmaktalar merak ediyorum çünkü kamuyu seçeneklerim arasına aldım..

Sayın Mardahan bey bu ülke çöküş dönemine girdiğinde bu ülkeyi ne siyasetçiler kurtarabilecek nede asker nede vatandaş nede başka biri yani ülkemize ambargolar uygulandığında bu ülke kendi mühendislerine mahkum olacak haa o zaman göreceğiz kim gerçekten mühendis kim kağıt üstünde mühendis kim aldığı parayı hak ediyormuş tabi ki Allah'ım O günleri göstermez umarım ama şu an kullandığımız traş makinesine en ufak dirençten minicik bir diyota kadar herşeyi ithal ediyoruzzz...

Bu yüzden sadece mesleki anlamda gelişimimizin yanında diplomatik ve siyasi anlamda da kendimizi geliştirmemiz lazım nihayetinde yıllardır ne şekilde yönetildiğimiz malum....

O yüzden çok okuyan, çok araştıran, çok soran beyniyle insanları parmağında oynatacak insanlar ancak mühendisler, doktorlar, fizikçiler, kimyagerler vb. leri arasından çıkar ki bazı kesimlerde bunun farkında ve bu yüzden bu cevher insanları dışlayıp tembelleştirmeye nihayetinde beyinlerini öldürmeye çalışıyorlar .... buna istinaden şöyle özetleyeyim kamu sektöründe çalışanlara düşman değilim memur zihniyetine karşıyım...

Kamudaki mühendislere bu yüzden soruyorum NE YAPIYORSUNUZ....

Sayın Genius, kimse "ayranım ekşi" demez...

8:30-9:00 gibi kahvaltı ve çay keyfini bitirip, 11:45 de öğlen yemeğine çıkan, 13:30-14:00 gibi tekrar mesaisine başlayan, 16:30 gibi mesaisini bitiren zavallı memur arkadaşım, günde 10-12 saat hem kafa hem vücutla çalışan bizlere "bugün ne kadar yorulduğunu" anlatabiliyor...
Biz de artık kıçımızla gülüyoruz... Yapacak bişey yok. O öyle inanıyor... :)

merhaba;
Yaklaşık 8 yıldır özelde Bakım müh. olarak çalışıyorum. Maaşımın belli kısmını da performansa göre alıyorum. Perfomans hedefleri olmazsa da belli derecede maaşı alamıyorum. Peki kamuda performans uygulanıyor mu? Mühendise yaptığı işin maliyeti soruluyor mu? İşletme iş isterken; yönetim maliyetlere takılıyor mu? Mesleğim hakkında sürekli birşeyler öğrenmek durumundayım çünkü yeni şeylere de açık. Forumda devlete girmeyi savunanlar bu forumda kaç tane, hangi teknik konu açmışlar? Kaç soruya cevap vermişler? Olayları incelerken önyargılar kişisel hisler üzerinden değil, somut veriler üzerinden konuşmak lazım. Ben işimi görmek üzere işten para kesilerek izin alıp bir devlet kurumuna gittiğimde sıraya giriyorsam, o işi yapan gişelerin tamamı açık değilse ve arkada kahvaltı yapan memurlar varsa ne diyelim? Bir de bir mühendis özel sektörde yatıyorsa, o işyerinin sahibinden çalıyordur. Peki bir memur işini yapmıyorsa kimden çalıyordur?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri